Saç ve Cilt Bakımı İlaçlar

Zetion Kepek Şampuanı Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı

Zetion Kepek Şampuanı Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı

Zetion kepek şampuanı olup şu anda piyasa da yoktur. Üretici firma Mustafa Nevzat Zetion hakkında yaptığı son çağrı; “Zetion şampuan isimli ürünümüzün üretiminde, hammadde tedariğindeki geçici bir sorun yüzünden üretim yapılamamaktadır; ancak sorun hızla giderilmektedir ve ürünün bu yıl sonuna kadar tekrar pazara verilmesi hedeflenmektedir.” 

Makalemizde Zetion Şampuan ile ilgili sık sorulan soruları cevapladık “Zetion muadili” “Zetion nedir?” “Zetion kepek şampuanı fiyatı ne kadar?” “Zetion nasıl alabilirim?” gibi Zetion ile ilgili sık sorulan soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Zetion Nedir? Zetion Yan Etkileri Nelerdir? Zetion 2021 Satış Fiyatı Ne Kadar? Zetion Kepek Giderir mi? Zetion Ne İşe Yarar? Zetion Etken Maddesi Nedir? Zetion Muadili Hangi İlaçlar Kullanılabilir? Zetion Saça İyi Gelir mi? Tüm sorularınızın cevabı bu yazımızda yer almaktadır.

En Ucuz Kepek Şampuanı olarak bilinmektedir.

Türkiye’de en çok Ketokonazol içeren ürünler olmasına karşın Zetion Zinc pyrithione içeren nadir markalardan biridir. Sanfiyto Bitkisel Kepek Şampuanı olarak taktim edilen üründe Zinc pyrithione içermektedir. Kepeğe karşı etkili olan bu madde ile aynı zamanda kafada mantar sonucu ortaya çıkan kaşıntı probleminde de kurtulmuş olursunuz.

Kepek probleminin hafif ve aşırı olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Hafif kepek için marketlerde satılan şampuanlar etkili olurken, aşırı kepek probleminde ise sorunun kaynağı büyük oranda kafada mantar (Malassezia furfur) olması nedeniyle market şampuanlarının yeterli olmamaktadır. Çünkü burada ihtiyacımız olan sadece bir temizleyici değil, bunun yanında mantar öldürücü bilimsel madde içermesidir.

Dünya genelinde mantar öldürücü olan günlük kullanıma uygun olan/olmayan şekilde bir çok madde bulunmaktadır. Climbazole, Ketokonozal, İtrakonazol ve Zinc Pyrithione en çok kullanılmaktadır. Türkiye’de satılan mantar öldürücü şampuanlardan birisi Zetion’dur.

Mantar öldürücü etkili kepek şampuanı denilince en ucuzu olarak karşımıza çıkan Zetion Şampuan aşırı kepek ve kafa kaşıntısına son verir. Saç temizliğine çok önem verildiği için özellikle kepek gidermek kullanılan Zetion hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Zetion muadili yazımızın devamında bulunmaktadır.

Zetion şampuan (Zetion) Kepek ve sebore karşı. Ürünün etkinliği, sadece görünür kepeği değil, aynı zamanda görünüşünün nedenini ve seborenin neden olduğu yağlı saçları da gideren aktif bileşen çinko-piritiondan kaynaklanmaktadır. Böylece şampuan, sorunun kalıcı olarak ortadan kaldırılmasıyla savaşır ve sadece geçici bir çözüm değildir.

Kepek şampuanı olarak da bilinen zetion şampuan adının tam anlamıyla karşılığını veren bir şampuandır. Marketlerden alabileceğiniz pahalı şampuanlardan kat kat daha iyi karşılık veren ve fiyat olarak da çok uygun bir şampuandır. 100 ve 250 ML yuvarlak plastik şişelerde üretilen Zetion günümüzde bulunması zorlaşmıştır.

Kepek, pullanma seboreik dermatit tedavilerinde %100 etki gösteren etkili bir şampuandır. İlaç özelliği taşıdığı için eczanelerde satılmaktadır. Doktorunuz tavsiye ettiği sürece satın alıp kullanabilirsiniz. Zetion normal reçete ile satılan bir üründür.

Zetion şampuan, saç derisindeki kepek veya seborenin (yağlanma, kabuklanma veya soyulma) sebep olduğu kaşıntı, pullanma, kepeklenmenin tedavisi ve önlenmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Zetion kepeklere karşı en kullanılabilecek en uygun şampuanlardan biridir. Zetion size doktorunuz tarafından tavsiye edilmediği sürece kullanmayınız.

Mantar öldürücü etkisine sahip olan kepek şampuanları arasında en uygun olarak karşılaştığımız Zetion Şampuan saçınızda ki aşırı kepeklerden sizi kurtarıyor.

Marketlerde alıp kullanılan kepek şampuanlarından memnun kalmayıp genelde ardında Zetion Şampuan satın almak isteyen kullanıcılara, kepek şampuanı Zetion ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Zetion içeriğinde çinko bulunmaktadır. Zetion ile sizlere doktorunuz tarafından verilen talimatlara uyduğunuz sürece saçınızda oluşan kepekleri ve mantarları yok edebilirsiniz.

Zetion’un Bileşimi: Her şişede %2 lik zink pirition içerir.

Zetion Farmakolojik Özellikleri: Birkaç kullanıştan sonra kepeklenmeyi ortadan kaldırır. Etken mikroorganizmaları yok eder, kaşıntıyı giderir. Epidermal hücrelerin faaliyetini yavaşlatır. Epidermisin fizyolojik yapısını hasara uğratmaz. Saçta nahoş bir koku bırakmaz. Lokal uygulamada bilinen bir toksisitesi yoktur.

Zetion Endikasyonları: Kepeklenme, yağlı ve kuru seboreik dermatit

Zetion Kullanırken Dikkat Edin: Gözle temas ettirilmemelidir. Kazaen gözle temas oluşmuşsa bol su ile yıkanmalıdır

Zetion Ne Kadar Kullanılır?: Zetion’un kullanılması gayet basittir ve kullanılmadan önce Zetion’un şişesini çalkalanması tavsiye edilir. Saçları ve deriyi tamamen ıslattıktan sonra saçların köpürmesine yetecek miktar Zetion uygulayın. Saçların ve baş derisinin belli bir müddet el eli masaj yapılır, sonra su ile durulanır. İkinci kez Zetion aynı şekilde uygulanır ve bu sefer 5-6 dakika saçlı deride bekletilir. Saçlar daha sonra bol suyla durulanır ve kurulanır. Zetion haftada 2 kez uygulanır. Yapılan araştırmalar 1-2 haftalık uygulamadan sonra kepeklenme ve yağlanma gibi seboreik bozuklukların ortadan kalktığını göstermektedir.

Zetion Nasıl Saklanılır? Çocukların ulaşamayacağı yerlerde, 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında ışıktan koruyarak ve ambalajında saklanmalıdır.

Zetion Satın Alma ve Etken Maddesi: Zetion süspansiyon 100 gramlık plastik şişelerde, prospektüsü ile kutu içinde satılmaktadır.

Zetion Ruhsat Sahibi İsim ve Adresi: Mustafa Nevzat ilaç sanayi a.ş. Prof. Dr. Bülent Tarcan sok., pak iş merkezi no: 5/1 34349 gayrettepe/istanbul.  Mustafa nevzat ilaç sanayi A.Ş Çobançeşme mah.sanayi cad. No.13 Yenibosna-İstanbul

Zetion Şampuan Nasıl Alınır?

Zetion Şampuan Fiyat 2020 yılında eczanelerde 8-15 TL Olarak belirlenmiştir. Zetion Şampuanın 2021 Fiyatı aynı olması beklenmektedir.

Zetion Kepek Şampuanı Neden Yok?

Zetion piyasada yok. Üretimi durmuş durumda. Alınan bilgilere göre üretim firmasın “hammadde tedariği sebebiyle ürün üretim planlarımızda yoktur” diye bilgi alınmıştır. Ancak ilacın muadillerine bakabilirsiniz. Karaborsada yüksek fiyatlarda satılan Zetion’un almak mantıksız olabilir. Bunun yerine Zetionun etkisinde olan zetion muadillerine bakmanızı öneririz. Doktorunuzla konuşup size zetion muadilini reçete edebilir.

Zetion Muadilleri Nelerdir?

Zetion bulunması oldukça zor olduğu için kullanıcılar muadillerini araştırmaktadır. Zetion’un muadilleri aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

1. Ketoral Şampuan
2. Loprox Şampuan
3. Konazol Şampuan
4. Nizarol Şampuan
5. Zeptinon Şampuan

Bu saç ilacı çeşitli sebeplerden bulunmadığı için şu ürünleri tercih edebilirsiniz;

🔗Ketoral Şampuan İncelemek İçin Tıklayın

Mantarlar, içinde yaşadığımız çevrede yaygın olarak bulunan mikroorganizmalardır. Vücut yüzeyine veya iç organlara yerleşerek çok değişik türlerde mantar enfeksiyonlarına yol açarlar. Oluşan enfeksiyon hastalığının belirtileri, bulunan bölgeye ya da organa göre değişebilmektedir. Bunları yok etmek için ise Ketoral şampuanda tercih edilir.

🔗Loprox Şampuan İncelemek İçin Tıklayın

Siklopiroks olamin saçlı derinin mantar enfeksiyonlarına karşı haricen kullanılan ve topikal antifungaller olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir.

Mantar oluşumlarını ortadan kaldırır ve çoğalmalarını önler. Loprox şampuan; Yağlanmaya meyilli cilt yüzeyi üzerinde meydana gelen kaşıntıyı durdurur. Cilt döküntülerini engeller.

🔗Konazol Şampuan İncelemek İçin Tıklayın

Mantarlar, içinde yaşadığımız çevrede yaygın olarak bulunan mikroorganizmalardır. Vücut yüzeyinde veya iç organlarda yerleşerek çok değişik türlerde mantar enfeksiyonlarına yol açarlar. Oluşan enfeksiyon hastalığının belirtileri, tutulan bölgeye ya da organa göre değişebilmektedir.

Zetion Saç Döker mi?

Zetion kullanımı saçlarınızı dökmez. Normal durumlarda da hiç bir şampuan saç dökmez. Her hangi bir hastalığınız v.s yok ise yere dökülen saçlarınız dökülen saç değil yenilenen saçlarınızdır.

Zetion Saç Dökülmesini Önler mi?

Saç dökülmesinin bir çok sebebi olduğu için Zetion saç dökülmenizi önlemez ancak şöyle bir durum vardır. Kafada oluşan mantar enfeksiyonları sebebi ile dökülen saçlara, Zetion ile dolaylı yönden müdahale edebilmektesiniz. Zetion kepek şampuanı olmak ile birlikte mantarları da da yok ettiği için mantara bağlı saç dökülmenizi de ortadan kaldıracaktır.

Zetion doktorların tavsiye ettiği kullanım dozunu geçmemelisiniz. Bu doza uyarsanız  saçınızı kurutur, kepeklerden arındırır, saç ve saç derinize daha canlı görünüm katar.

Zetion kullananlar genelde “saçımdaki kepeklerden kurtuldum” “saçım eskisi kadar dökülmüyor” “kepek sorunumu Zetion ile çözdüm” diye yorumlarda bulunmuştur. Zetion ile kepeklerden kurtulduğunuzda normal şampuanınızı kullanmaya devam etmelisiniz.

Zetion ile saçınızdaki mantarlardan, kaşıntılardan, mantarın sebep olduğu bir çok saç hastalıklarından, saçınızda ki pullanma sorunları, mantar sebebi ile saç dökülmelerinden, en önemlisi ise saçınızda ki kepeklerden kurtulabilirsiniz.

Bu bilgiler Doktor veya Eczacı yerine geçmez. Lütfen doktorunuz ile görüşmeden kullanmayınız.

Zetion Şampuan Nasıl Kullanılır?

Zetion, haftada iki kez uygulanır. Yapılan araştırmalar 1-2 haftalık uygulamadan sonra kepeklenme ve yağlanma gibi seboreik bozuklukların ortadan kalktığını göstermektedir.

Günde 1 seferden fazla kullanmayınız.

Saçlı deriye uygulanır.

Zetion’un kullanılması gayet basittir ve kullanılmadan önce şişenin çalkalanması tavsiye edilir.

Saçları ve deriyi tamamen ıslattıktan sonra saçların köpürmesine yetecek miktar Zetion uygulanır; genellikle bir avuç içi dolusu Zetion yeterli gelecektir. Saçlara ve baş derisine belli bir müddet ovularak masaj yapılarak uygulandıktan sonra baş su ile durulanır.

İkinci kez Zetion aynı şekilde uygulanır ve bu sefer 5-6 dakika saçlı deride bırakılır.

Saçlar daha sonra bol suyla durulanır ve kurulanır.

Zetion şampuan fiyatı 8-15 Lira arası değişmektedir.

Ne Kadar Zetion Kullanmalıyım?

Zetion ’dan kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

Haftada 2 kere normal yıkanımda kullanılmalıdır.

Zetion’u Kullanmayı Unutursak Ne Olur?

Eğer Zetion kullanmayı unutmuşsanız, hatırladığınız anda kullanmalısınız. Devamında da doktor veya eczacınızın tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız.

Zetion Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

Zink pirition veya yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı alerjiniz (aşırı duyarlılığınız) varsa,

Hamileyseniz, hamile olmayı planlıyor veya emziriyorsanız,

Herhangi reçeteli veya reçetesiz bir ilaç, tıbbi destek veya beslenme desteği alıyorsanız,

İlaç, besin ya da diğer maddelere karşı alerjiniz varsa,

Vücudunuzun büyük bir bölümünü kaplayan bir rahatsızlığınız varsa.

Gözle temas ettirilmemelidir. Gözünüze, burnunuza veya ağzınıza gelmemesine dikkat ediniz. Kazayla gözle temas oluşmuşsa bol su ile yıkanmalıdır.

İki yaşın altındaki çocuklarda doktor tarafından gerekli görülmedikçe kullanılmamalıdır. Çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Saç bakımı ile ilgili olarak kullanılan çeşitli şampuanlar, saç kremleri ve saç boyaları gibi saçlı derinin zedelenmesine yol açan her türlü etkenin sebep olduğu saç dökülmesi hallerinde Zetion‘in tedavi edici amaçla kullanılması bu etkenlerin sebep olduğu saç dökülmesini önlemez.

Oluşan tüm etkileşimler burada verilmemiş olabilir. Bundan dolayı doktorunuza veya sağlık görevlisine Zetion’in kullandığınız herhangi bir ilaç ile etkileşime girip girmediğini sorunuz.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

Zetion Etken Maddeler Nedir?

Zetion Şampuan süspansiyon, nipajin ve nipazol adındaki yardımcı maddeleri içerdiğinden alerjik reaksiyonlara (muhtemelen gecikmiş) sebebiyet verebilir.

Çocuklarda Zetion Kullanımı

Zetion süspansiyonun 2 yaşından küçük çocuklarda doktora danışılmadan kullanılması tavsiye edilmez. Çocuklarda Zetion kullanımı konusunda mutlaka doktorunuza danışınız.

Hamileler Zetion Şampuanı Kullanabilir mi?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Hamileyseniz ya da hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız bunu doktorunuza söyleyiniz. Zetion‘un hamileliğe olan etkileri konusunda bir çalışma bulunmamaktadır.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza danışınız.

Emzirirken Zetion Kullanılır mı?

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bebeğinizi emziriyorsanız doktorunuza danışınız. Zetion’in etkin maddesi olan zink piritionun anne sütüne geçip geçmediği konusunda bir çalışma bulunmamaktadır.

Diğer İlaçlar İle Birlikte Zetion Şampuan Kullanımı

Bilinen herhangi bir etkileşim bulunmamaktadır.

Zink pirition süspansiyonu ile etkileşime giren bazı ilaçlar olabilir. Zink pirition süspansiyonu deriden emilerek, çok eser miktarda da olsa, kan dolaşımına girerse etkileşim meydana gelebilir ancak bu risk çok düşüktür.

Zetion Şampuanın Yan Etkileri Nelerdir?

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü, ürtiker, nefes darlığı, göğüste sıkışma, ağız, yüz, dudak, ya da dilin şişmesi); cilt tahrişi.

Uzun süreli kullanımda periferal nörotis (sinirlere ilişkin bir hastalık), parestezi (yanma, batma, karıncalanma gibi anormal bir his) ve kaslarda zayıflık görülebilir.

Zetion Saçta 4-5 dakika bekletilirse duştan çıkarken yarım saatlik yanma hissi.

Zetion Kullanıcı Yorumları (Görüşünüzü Paylaşın)
Zetion hakkında aktaracaklarım bu kadar olup, sizler için Bu ürünü kullanan arkadaşlar varsa aşağıda yer alan yorum formunu kullanarak ürün hakkında deneyimleri ve görüşlerini paylaşabilir.


2 Comments

    Zetion hakkında bütün detaylı bilgiler burada yazıyor. Zetion muadilleri konusunda da bir çok bilgi edindim ancak üzülerek zetionun üretilmediğini öğrendim.Doktorumla konuşup Zetionun muadillerine bakacağım.

    Bu ilaçtan hiçbir yerde bulamıyorum nerden bulabilirim siz yardımcı olur musunuz
    Teşekkürler

Comments are closed.

Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.