Pek çok kişi günümüzde kilo sorunuyla karşı karşıyadır. Kilo vermek için sayısız yöntem vardır. Ancak pek çok kişi sadece az yiyerek zayıflayabileceğini düşünmektedir. Az yemek sizi zayıflatmaz sadece aç kalmanıza sebep olur. Bunun yerine düzenli bir şekilde beslenerek gün içerisinde bolca hareket etmek hatta mümkünse spor yapmak zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Bunların yanında zayıflamanızı hızlandıracak bazı besinler de mevcuttur. Yediğiniz zaman hem sizi tok tutan hem de kilo vermenize yardımcı olacak ve sindirim sisteminizi düzenleyecek olan bazı besinler mevcuttur.

Yoğurt Yemek Zayıflatır mı?

Yoğurt ülkemize ait bir lezzettir ve adını yurt dışında da duyurmasıyla dünyada pek çok kişinin tükettiği bir besin olmuştur. Süt ürünü olan yoğur son derece doğal bir besindir. 100 gram yoğurtta sadece 50 gram kalori vardır ve bu neredeyse hiç kalori içermiyor demektir.

Karnınız acıktığı zaman atıştırmalıklarla kendinizi doyurmaya çalışmaktansa veya pasta böreklerle karnınızı doyurmaktansa 1 kase yoğurt hem sizi doyuracaktır hem de kilo almanıza sebep olmayacak aksine kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Meyve Yemek Zayıflatır mı?

Pek çok diyetisyen zayıflatan yiyecekler nelerdir sorusuna meyve cevabını 1. sırada vermektedir. Meyveler son derece besleyicidir ve yapısında sayısız vitamin bulundururlar. 1 gram meyve de yaklaşık olarak 1 gram kalori bulunur.

Özellikle elma ve kayısı uzun süre tok kalmanızı sağlar. Diyet yapanların çoğu da günlük en az 1 öğünlerini meyvelere ayırırlar.

Sebze Yiyerek Kilo Verilir mi?

Sebze ne yazık ki çoğu kişi için sevilen yiyecekler arasında yer almaz. Ancak sebze tüketmek hem sizin zinde kalmanızı sağlayacak hem ihtiyacınız olan vitamin ve minarelleri almanızı sağlayacak hem de kilo vermenizi sağlayacaktır. Sebzelerin yapısında oldukça az kalori bulunur.

Bu yüzden bir tabak dolusu sebze yemeği veya salata yemek hem sizi tok tutacaktır hem de kilo vermenizi sağlayacaktır.

Patates İle Kilo Vermek

Patates çok ilginç bir tarihe sahiptir. şeklinin düzensiz olmasından dolayı geçmiş yıllarda insanlar onu tüketmiyor hayvanlara besin olarak veriyorlardı. Sonrasında ise çok değerli olduğu anlaşılan patates ilk olarak zengin aileler tarafından tüketilmeye sonra ise bütün dünyada tüketilmeye başladı.

Patates bilinenin aksine kilo vermek için tüketmeniz gereken yiyeceklerden birisidir. 100 gram patateste sadece 70 kalori bulunur. Doyuruculuğu ile bilinen patates kilo vermek isteyenler için muazzam bir yiyecektir.

Su İçmek Zayıflatır mı?

Su vücudumuzun en temel ihtiyaçları arasında yer alır. Sık sık su içmemiz gerekmektedir. Vücut için su yerine tüketilebilecek alternatif bir içecek veya besin bulunmamaktadır. Bu yüzden gün içerisinde yaklaşık 2 litre su içmemiz gerekmektedir. Ayrıca düzenleyici olan su kilo vermek isteyenleri sık sık tüketmesi gereken bir içecektir.

Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.