Beslenme Bitkisel

Bitkisel Karışımlar İle Vajinal Mantardan Kurtulun

Bitkisel Karışımlar İle Vajinal Mantardan Kurtulun

Kaşıntı, yanma ya da vajinal akıntında bir değişiklik yaşandığını fark ettiğinizde bu sorun genelde mantar oluşumuna işaret olabilir. Sizleri ilaç kullanımından uzak tutarak bitkisel karışımlar ile vajinal mantar enfeksiyonlarından kurtulmanızı sağlayacağız. Genelde vajinal mantar tedavisinde ? Zolax ve muadilleri kullanılmaktadır. Sizlere bu ilaçlardan daha etkili olabilecek bitkisel tedavileri anlatacağız.

Makalemizde bulunan ve vajinal mantar enfeksiyonuna iyi gelebileceğinizi düşündüğümüz bazı bitkisel besinler hakkında bilgiler vereceğiz.

İçeriğimizde bulunan karışımlar ve besinler;

  • Yoğurt
  • Çörek Otu
  • Kekik Yağı
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Çay Ağacı Yağı
  • Elma Sirkesi
  • Sarımsak
  • C Vitaminleri

Çörek otunun diğer faydalarını ve nasıl kullanıldığını görmek için?buradan? çörek otu ile ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

Yoğurt mantar tedavisinde iyi geldiği gözlemlenmiştir;

Yoğurt bir Probiyotik olduğu için Lactobacillus acidophilus gibi canlı bakteri içerir. Bu bakteriler vajinanızda sağlıklı bir ortam oluşturmak için çok önemlidir. Dengesizlikten kaynaklanan aşırı büyümeyi tedavi etmeye yardımcı olabilir. Fakat tükettiğiniz yoğurdun Candida mantarının büyümesine neden olan ilave şeker olmadığından emin olmalısınız.

Çörek Otu ile vajinal mantar tedavisi;

Vajinal mantar bitkisel tedavi Çörek otu karışımı ile enfeksiyonlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kekik yağı ile tedavi;

30 gram zeytinyağına 4-5 damla kekik yağı damlatın. Bu karışımı cilde masaj yaparak uygulayın.

Hindistan cevizi yağı ile mantarlardan kurtulmak

Vajinal mantar enfeksiyonunu tedavi etmek için Hindistan cevizi yağı kullanın. Saf, organik hindistancevizi yağı aldığınızdan emin olun. Yağı doğrudan etkilenen bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.

Çay Ağacı yağı ile tedavi;

Çay ağacı yağı içeren vajinal bir fitilin, vajinal enfeksiyonların tedavisine yardımcı olabileceğini göstermektedir. Vajinal bir fitil olarak kullanılmaktadır, jojoba yağı veya hindistancevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyreltildiğinden emin olmanız gerekir.

Elma sirkesi;

Elma sirkesini su ile seyreltip etkilenen bölgeye uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra bölgeyi iyice kuruttuğunuzdan emin olun.

Candida Katili Sarımsak;

Yemeklerinize sarımsak eklemeyi unutmayın, Bir çok derde deva olan sarımsak mantar enfeksiyonlarına da oldukça etkili bir bitkidir.

Bolca C Vitaminleri;

C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Enfeksiyonlarla savaşan vücudunuzun bağışıklığını güçlendirmek için bolca C vitamini tüketin. Mantar enfeksiyonunu yok etmek için vücudunuzun görevlendirilmiş olduğu bakterilerin ana besini C vitaminidir. (C Vitamini olan asitli ürünleri cildinize sürmeyin)

Mantar Enfeksiyonunda Ayrıca Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şeker ve hazır şekerli gıdaları az tüketin.

Kıyafetlerinizin pamuklu olmasına özen gösterin.

Pamuk İç çamaşırlar giyin.

Vücudunuzu ıslak tutmayın, Özellikle duş sonrası vajinal bölgenizi iyice kurutmalısınız. Mantar enfeksiyonları ıslak bölgelerde artabilir.

Doktor tarafından önerilmeyen hiç bir şeyi kullanmayın. Özellikle vajinal bölge temizleyicileri ve deodorantları.


Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.