Zayıflamaya Yardımcı Tok Tutan Besinler ve Karışımlar
Tok Kalmanızı Sağlayacak Besinler

Zayıflamak ve diyet yapabilmek için, kişilerin öncelikle gıdalar hakkında bilinçlenmesi şarttır. Doğru beslenme gün boyunca tok kalabilmek için tok tutan gıdalarında tüketilmesi şarttır. Bunun için de aperatif ve çabuk tüketilebilen ürünleri tercih edebilirsiniz.

Tok Tutan Yiyeceklerle Yapılabilecek İçecek

  • 3 yemek kaşığı yağsız yoğurt
  • 1 çay bardağı haşlanmış yulaf
  • 1 adet kayısı
  • 1 adet çilek
  • İsteğe bağlı olarak süt
  • Tok Tutan İçeceğin Yapılışı
  1. Tok tutan içeceğinizi yapmak için öncelikle yulafları haşlamalısınız.
  2. Eğer soğuk bir içecekse tercihiniz yulafın soğumasını, sıcak bir içecek istiyorsanız yulaf sıcak iken kullanabilir, suyunu da dâhil edebilirsiniz.

Tarifi oldukça basittir. Hem tok tutucu hem de pratik bir içecektir. Bütün malzemeleri doğrayıcıdan geçirip sürahi ya da cam saklama kabında saklayabilirsiniz. Dolapta tutmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Tok Tutacak Yiyecekler Arasında Hangisi Daha Önemlidir?

Yulaflı yiyecekler her zaman için çok daha fazla tok tutar. Bunların içerisinde lif bakımından zengin olan kayısı, şeftali,muz gibi meyvelerin tok tutucu özellikleri fazladır.

Ekstradan tokluk hissi yaratacak ve zayıflamanızı sağlayacak yulaf bir numaralı gıdalardan biridir. Evde yaptıklarınızın dışına yulafı yoğurt ile de tüketebilirsiniz. Çiğ olarak tüketmek istemeyenler içinse haşlanmış olarak tüketilmesi de sağlanabilir. Haşlanmış yulafın tokluk hissi daha fazladır.

Proteini Bol Tok Tutan Gıdalar

Sürekli tükettiğiniz ürünlerin arasında faydalarını az bildiğiniz ürünlerde size tokluk sağlayabilir. Badem, yumurta, peynir, china tohumu, avokado gibi besinlerde hem vücudunuza direnç sağlar hem de sizi uzun süre tok tutar.

Diyet yaparken yumurta ve chia tohumunun etkisi büyüktür. Chia tohumunu salatalarda kullanabilirsiniz.

Yağ Yakımı Kuvvetli Tok Tutucu Besinler

C vitamini yönünden limon ile eşdeğer zengin içerikli besin kividir. Yağ yakımı da kuvvetlidir. C vitamini hastalık direncini de sağlayabiliyor olmasından dolayı kişiye zayıflarken de dirençsiz kalmasını engeller.

100 gram kivi içerisinde yaklaşık 400 mg. C vitamini mevcuttur. Bir diğer önemli biraz acıtsa da tok tutucu özelliği mevcuttur. Kırmızıbiber de c vitamini açısından kuvvetlidir. İştah kesme özelliği olan yeşil çay da unutulmamalıdır.

Beyaz lahana da hem çorba olarak hem de salata olarak tüketilebilir. Marul salatası gibi yapılıp tüketildiğinde hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Lifli olması açısından da tokluk hissini fazlasıyla yaratır.

Brokoli de hem birçok hastalığa şifalı, kilo vermek isteyenler içinse brokolinin tüketimi de keyiflidir. Salatası, çorbası, yemeği, içeceği her şekilde size yardımcı olur.

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir