Sipraktin Şurup Nedir ve Ne İçin Kullanılır?
Sipraktin Şurup Nedir?

Sipraktin şurup içeriğinde siproheptadin HCI içerir. Siproheptadin kanser hastası olan çocukların iştahının artması amacıyla kullanılmıştır. Kısa dönemde kullanıldığında iştah açıcı özelliği bulunmaktadır. Aslında sipraktin şurup bir iştah açıcı değil alerji şurubudur fakat içeriği bakımından iştah açması açısından doktorlar tarafından reçete edilmekte. Sipraktin yan etkileri oldukça fazla bir şuruptur kullanmadan önce mutlaka yan etkilerine göz atın.

Çocuklarda ve Hamilelerde Kullanımı

Sipraktin’i 2 yaşın altındaki çocukların kullanması önerilmez. 2-6 yaş arasındaki çocuklar için ise günde 2 defa 1 ölçek kullanılması önerilir. Hastanın vücut ağırlığına göre doktorunuz size nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir. Hamilelerin Sipraktin’i kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışması gerekmekte.

Sipraktin Şurubun Etkileri ve Alkolle Kullanımı

Yaşlı hastalarda hipotansiyona yol açtığı için kullanılması önerilmemektedir. Sipraktin uyku ve uyuşukluk hissi verir bu nedenle eğer araç kullanacaksanız kullanmayın tehlikeli olabilir. Alkol ile kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.

Sipraktin Şurup Nasıl İştah Açar?

Şöyle düşünebilirsiniz sipraktin şurup alerji şurubu nasıl kilo aldırabilir? Evet sipraktin bir alerji şurubudur bu yüzden kullanmadan önce doktorunuza başvurun. Sipraktin alerji şurubu olup yan etkisi iştah açan bir şuruptur. Yani sipraktin iştah açıcı bir şurup değil yan etkisi sayesinde iştah açan bir şuruptur. Sipraktin şurubun prospektüsünde neden kullanılır başlığında kilo aldırır, iştah açar gibi bir yazı bulunmaz fakat yan etkilerinde ‘kilo alma’ diye bir yazı yazmaktadır. İçinde bulundurduğu ‘siproheptadin HCI‘ etkin maddesi sayesinde iştah açıp kilo almanıza yardımcı olur. (Doktorunuza danışmadan hiçbir ilacı kullanmayın)

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir