Estetik

Plastik Cerrahi Nedir? Ve En Popüler Estetik Operasyon Ameliyatları

Plastik Cerrahi Nedir? Ve En Popüler Estetik Operasyon Ameliyatları

Plastik cerrahi bir diğer ismiyle plastik ve rekonstrüktif cerrahi vücutta herhangi bir kısmın görünümünü yeniden yapılandırmak amacıyla her türlü ameliyata verilen isimdir. Plastik cerrahi sayesinde kişinin görünümüne yeni bir form kazandırırken hem de çeşitli hastalık, travma ve doğum esnasında meydana gelmiş hasarlı dokuların yeniden yapılmasıdır.

Plastik cerrahi sayesinde kişinin dış görünüşündeki problemler düzeltilmiş olur. Bu ameliyatlar sayesinde kişi daha estetik bir görünüm kazanacağı için daha özgüvenli ve kendisiyle barışık hale gelir. Birçok çeşitte plastik cerrahi ameliyatı vardır. 

Hangi Estetik Cerrahı Tercih Etmeliyim?

Op.Dr. Celal Alioğlu ile iletişim kurabilirsiniz. İstanbul/Tuzla’da hizmet veren Celal Alioğlu, bir çok ünlünün estetik operasyonlarını yapan ünlü bir estetisyendir. Kendisi ile iletişim kurmak ve daha fazla bilgi almak için Celal Alioğlu instagram hesabını veya websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Rinoplasti Burun Ameliyatları

Günümüzde en çok tercih edilen ameliyatlardan birisidir. Burunda bulunan fazladan etin nefes almasını zorlaştırması gibi sorunlarda kullanılıp kişinin daha kaliteli nefes alması sağlanır. Sadece sağlıksal olarak değil; burun kemeri, burun ucu alınabilir, burun tabanı daraltılabilir ve küçük burun deliklerine sahip kişilerde burun delikleri büyütülebilir.

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı

Liposuction ameliyatları çoğu insan tarafından zayıflama ameliyatları olarak görülse de; bu ameliyatlar vücudu şekillendirme ameliyatlarıdır. Liposuction ameliyatları sayesinde vücutta fazla bulunan yağ hücreleri alınır. 

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti )

Yaşlılık, genetik ve yerçekiminden dolayı göz kapaklarının çevresinde yorgunluk ve yaşlılık belirtileri daha fazla ortaya çıkabilir. Bu belirtileri azaltmak amacıyla yapılan ameliyatlara blefaroplasti ismi verilir. Bu ameliyatlar ile göz altında oluşan torbalardan yağ dokularının alınması, sarkmış dokunun alınması işlemleri yapılır. Bu işlemler sayesinde kişiye daha estetik ve daha genç bir bakış kazandırılır. Blefaroplasti ameliyatları kaş kaldırma ameliyatları ile birlikte yapıldığında daha etkili ve daha uzun ömürlü olur. 

Kaş Kaldırma Ameliyatları

Kaş kaldırma ameliyatı uygulandığında kişinin kaşlarının dış ve iç kısmından kaldırılır. Bu sayede uygulanan kişide daha estetik bir bakış daha estetik görünüm olur. Kaş kaldırma operasyonu saç içinden yapılır, kişinin yüzünde herhangi bir iz bırakmaz. 

Yüze ve Dudağa Yapılan Yağ Eklemeleri (Dolgu İşlemleri)

Genetik faktörün etkisiyle; kişi yaşlandıkça yüzde bulunan yağ dokusu azalır, yerçekimi dolayısıyla aşağıya doğru sarkma meydana gelir. Kişinin vücudunda başka yerinden alınan yağ dokusu yüze ve dudağa enjekte edilerek enjekte edilen bölgedeki yağ doku miktarı arttırır. Bu sayede kişiye estetik görünüm kazandırılır.


Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.