Estetik Nasıl Yapılır? Ölüm Riski Nedir?
Plastik cerrahi bir diğer ismiyle plastik ve rekonstrüktif cerrahi vücutta herhangi bir kısmın görünümünü yeniden yapılandırmak amacıyla her türlü ameliyata verilen isimdir. Plastik cerrahi sayesinde kişinin görünümüne yeni bir form kazandırırken hem de çeşitli hastalık, travma ve doğum esnasında meydana gelmiş hasarlı dokuların yeniden yapılmasıdır.

Plastik cerrahi sayesinde kişinin dış görünüşündeki problemler düzeltilmiş olur. Bu ameliyatlar sayesinde kişi daha estetik bir görünüm kazanacağı için daha özgüvenli ve kendisiyle barışık hale gelir. Birçok çeşitte plastik cerrahi ameliyatı vardır. 

Hangi Estetik Cerrahı Tercih Etmeliyim?

Op.Dr. Celal Alioğlu ile iletişim kurabilirsiniz. İstanbul/Tuzla’da hizmet veren Celal Alioğlu, bir çok ünlünün estetik operasyonlarını yapan ünlü bir estetisyendir. Kendisi ile iletişim kurmak ve daha fazla bilgi almak için Celal Alioğlu instagram hesabını veya websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Rinoplasti Burun Ameliyatları

Günümüzde en çok tercih edilen ameliyatlardan birisidir. Burunda bulunan fazladan etin nefes almasını zorlaştırması gibi sorunlarda kullanılıp kişinin daha kaliteli nefes alması sağlanır. Sadece sağlıksal olarak değil; burun kemeri, burun ucu alınabilir, burun tabanı daraltılabilir ve küçük burun deliklerine sahip kişilerde burun delikleri büyütülebilir.

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı

Liposuction ameliyatları çoğu insan tarafından zayıflama ameliyatları olarak görülse de; bu ameliyatlar vücudu şekillendirme ameliyatlarıdır. Liposuction ameliyatları sayesinde vücutta fazla bulunan yağ hücreleri alınır. 

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti )

Yaşlılık, genetik ve yerçekiminden dolayı göz kapaklarının çevresinde yorgunluk ve yaşlılık belirtileri daha fazla ortaya çıkabilir. Bu belirtileri azaltmak amacıyla yapılan ameliyatlara blefaroplasti ismi verilir. Bu ameliyatlar ile göz altında oluşan torbalardan yağ dokularının alınması, sarkmış dokunun alınması işlemleri yapılır. Bu işlemler sayesinde kişiye daha estetik ve daha genç bir bakış kazandırılır. Blefaroplasti ameliyatları kaş kaldırma ameliyatları ile birlikte yapıldığında daha etkili ve daha uzun ömürlü olur. 

Kaş Kaldırma Ameliyatları

Kaş kaldırma ameliyatı uygulandığında kişinin kaşlarının dış ve iç kısmından kaldırılır. Bu sayede uygulanan kişide daha estetik bir bakış daha estetik görünüm olur. Kaş kaldırma operasyonu saç içinden yapılır, kişinin yüzünde herhangi bir iz bırakmaz. 

Yüze ve Dudağa Yapılan Yağ Eklemeleri (Dolgu İşlemleri)

Genetik faktörün etkisiyle; kişi yaşlandıkça yüzde bulunan yağ dokusu azalır, yerçekimi dolayısıyla aşağıya doğru sarkma meydana gelir. Kişinin vücudunda başka yerinden alınan yağ dokusu yüze ve dudağa enjekte edilerek enjekte edilen bölgedeki yağ doku miktarı arttırır. Bu sayede kişiye estetik görünüm kazandırılır.

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir