MHRS Randevu Sistemi

Hastane Randevu Sistemi

SAĞLIK BAKANLIĞI MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ ile nerede olursanız olun, ister müşteri temsilcisini arayarak ister internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde hastane randevusu alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere randevu sistemi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

9fb136f68764b872983245f9fe46bc54-0.png

ALO 182’den Nasıl Randevu Alınır ?

Sağlık bakanlığı “ALO 182” hattını kullanarak randevu almak istiyorsanız, herhangi bir telefondan bu numarayı arayabilirsiniz. Biz bu yazıyı yazarken, bu hat ücretli bir hattı. Bu yüzden sizlere internetten randevu almanız için ne yapmanız gerektiğini de açıklayacağız.

ALO 182 hattını arayarak Şehir, İlçe – Semt, Hastane, Poliklinik ve Doktor seçimi yaparak kolayca randevu alabiliyorsunuz. TC Kimlik numaranızı belirtmeniz yeterlidir.

İnternetten Hastane Randevusu Almak

İnternetten hastane randevusu almak biraz daha uzun süren fakat ücretsiz bir yoldur. Şifrenizi hatırlamıyor olsanız bile bir kaç dakika içerisinde MHRS üzerinden randevu oluşturmayı kolaylıkla yapabilirsiniz.

MHRS Online Randevu Sistemi ile randevu almak için https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml adresine giriş yaparak kolayca randevunuzu oluşturabilirsiniz. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, hatırlamıyorum butonuna tıklayarak kimlik bilgileriniz ile kolayca giriş yapabilirsiniz.