Maskelerden Ne Zaman Kurtuluruz?
Koronavirüs salgını dünya düzenini alt üst etmiş durumdadır. Salgının uzun zamandan beri dünya gündeminden düşmemesi ve kayıpların giderek artması, maske kullanımına daha fazla ağırlık verilmesine neden olmuştur. Maske, salgından korunmanın en iyi yoludur. Bu nedenle uzmanlar, maske kullanımı konusunda insanları sürekli olarak uyarmaktadırlar. Maske, can güvenliğimiz açısından çok önemlidir. 

Tahmini maskelerin hayatımızdan çıkma tarihi: ARALIK 2022

Bundan dolayı salgın tamamen bitene kadar ya da uzmanlar, maskeleri çıkarabilirsiniz diyene kadar maske kullanımına devam edilmelidir. Ancak insanlar bir seneyi geçkin bir zaman boyunca maske kullanmaktadırlar. Artık bu durumdan olmaktan oldukça fazla sıkılan insanlar vardır. Peki, maskelerden ne zaman kurtuluruz? Uzmanların üzerinde çok fazla durduğu konulardan biri, maske kullanımına ne kadar süre daha devam edileceğidir.

İnsanlar Maske Kullanımında Dikkatsizler.

Bazı insanlar, maske kullanmaktan çok sıkıldıklarını dile getirmektedirler. Ancak maske kullanımı konusunda taviz verilmemesi gerektiği sık sık bildirilmektedir. Ama buna rağmen hala maskelerini takmadan sokağa çıkan insanların sayısı giderek artmaktadır. Maske kullanımı Avrupa’da bile hala zorunludur. Ülkemizde de bu zorunluluk hala kalkmış değildir. Bu nedenle maskelerinizi takmadan sokağa çıkmamalısınız.

Aşılanma Artmadan Maskelerden Kurtulma Yok!

Yapılan açıklamalara göre maske kullanımının son bulabilmesi için aşılama oranlarının artması gerekiyor. Aşılama, ülkemizde hızla ilerlerken hala aşı olmayan kesim vardır. Aşılama oranın %60’ı geçmesi halinde maske kullanımında esneklikler yaşanabilir. Ancak aşılama hala %60’ın altındadır. Bu nedenle şuan maskelerden kurtulmak imkansızdır. Sağlığınızı düşünüyorsanız, maskelerinizi her zaman takmalısınız. Maskeyi sırf zorunlu olduğunuz için değil, aynı zamanda sağlığınızı korumak için de takmanız gerekir.

Maskenin Önemi

Maske, koronavirüs döneminde oldukça fazla önem kazanmış bir koruyucudur. Maske kullanan insanlar şu faydaları görürler:

  • Bulaş riskleri düşer.
  • Virüsten korunmanın en garanti yoludur.
  • Sadece koronadan değil, başka salgın hastalıklardan da korur.

Bu nedenle uzmanlar tamam diyene kadar maske takmaya devam etmek zorundayız.

Rahatlama Ne Zaman Olursa Maskeler O Zaman Çıkacak

Koronavirüs salgınında yaşanacak rahatlama, maske kullanımını bitirmek için yeterli olabilir. Ancak şuanda böyle bir rahatlama yoktur. Salgın hala devam etmektedir.

Maskeye Devam!

Salgın dönemi hala bitmiş değil. Aksine giderek etkisini artırmaya devam ediyor. Bu nedenle de uzmanlar, maske konusunda net açıklamalar yapmaya devam etmektedirler. Sağlığınız için maske kullanmaya devam edin.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir