Vücuttaki Kızarıklık ve Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer?
Vücuttaki küçük kırmızı lekeler genellikle iki faktöre, kan damarlarına ve trombositlere bağlıdır. Çünkü kan damarları hastalık durumunda zayıflar, bu da sık iç kanama ile sonuçlanır ve bu da vücutta kızarıklıklara neden olur.

Vücut, aşağıdaki durumlarda küçük kırmızı noktalara sahiptir. Kırmızı nokta, küçük bir iğne ucu, diken gibi bir susam kadar büyüktür.

Bu durum siyah nokta ile aynıdır, özel bir şey yoktur ve genellikle tedavi gerektirmez. Kırmızı noktanın ortası, cildin yüzeyinden daha yüksektir. Kırmızı noktanın etrafında kılcal uzantılar vardır. Bu, esas olarak karaciğerin sirozuna bağlıdır.

Bu durum hedeflenmiş tedavi gerektirmektedir. Küçük bir kırmızı nokta da egzama olabilir. Egzama, ağrı hissi olan yaygın bir alerjik cilt hastalığıdır.

Ciltte Küçük Kırmızı Lekeler Varsa Ne Olur?

Vücutta, vitamin eksikliğinden kaynaklanan fiziksel alerjiler dışında küçük bir kızarıklıklar belirir. Öyleyse vücuttaki küçük bir kırmızı nokta nasıl geçer? Daha fazla taze meyve ve sebze yenmelidir.

Bir süre sonra, kırmızı noktalar yavaş yavaş kaybolacaktır. Vücudun üzerinde küçük bir kırmızı nokta olduğunda, nedenini kontrol etmek için düzenli bir hastaneye gitmeniz ve ardından kriz sağlığının oluşmasını önlemek için önlem almanız gerekmektedir.

Kolda Çıkan Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer

Koldaki küçük kırmızı nokta, kalıtımla belirli bir ilişkisi olan kıl fasikülünün keratinizasyonu olabilir, bu tür bir durumun tedavisi yoktur.

Saç fasikülü keratinizasyon daha yaygın olduğundan, bu anormal deri keratinizasyon metabolizmasından kaynaklanır. Bu durum gelecek nesillere aktarılacaktır.

Kırmızı Lekelerin Tedavisi

Buna ek olarak, vücuttaki alerjiler, kolda bazı küçük kırmızı lekeler olacak, bu kırmızı lekeler sadece geçicidir, genellikle alerjiler iyi olana kadar bekleyin, kırmızı noktalar doğal olarak yok olacaktır.

Alerjiler kırmızı lekelere neden oluyorsa, klorfeniramin ve C vitamini gibi besinler yiyebilirsiniz. Koldaki kırmızı noktanın ilk olarak bir hastalık veya normal bir deri hastalığı olduğu düşünülür, ilacı ayrım gözetmeksizin ve hekimin yönlendirmesi altında kullanmak imkansızdır.

Bu ilaçlar mutlaka doktor gözetiminde kullanılmaktadır. Aksi bir durumda kalp sorunlarıyla karşılaşılmaktadır.

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir