Anne - Çocuk

Kız Çocuk Anneleri İçin Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar


Kız Çocuk Annesi Olmak

Her kadın bir yuva kurup, kurduğu yuva içerisinde huzurla, sağlıkla büyüteceği bir evlat sahibi olmak ister. Kız veya erkek olması sağlıklı olmasında önemli değildir. Anne karnına bebek düştüğü andan itibaren öncelik olarak sorunsuz bir gebelik geçirilmesi dilenir.

Hamilelik zorlu ve eğlenceli bir süreçtir. 4. aydan itibaren bebek cinsiyeti öğrenilebilir. Kız olduğunu öğrenmek erkek olduğunu öğrenmekten farklı bir heyecan taşımaz anneler için.

​​​Ultrason Sonucu ”Kız Bebek’ !

Bebeğin cinsiyetinin kız olduğunu öğrendikten sonra hemen isim düşünülür. Ardından eşyaları pembe ağırlıklı olmak üzere alınır. Baba bu duruma daha çok sevinir. Çünkü bir halk sözü olarak “kız çocukları babalarına düşkün olur“.

Kız Çocukları Ve Anneleri

Her anne kızına, kendi hayatını da göz önünde bulundurarak dünyaya, dünyadaki bütün iyiliklere ve kötülüklere karşı nasıl savaş vermesi gerektiğini öğretmelidir.

Hayatın zorluklarını bir kenara bırakırsak, güzelliklerini onunla en iyi şekilde yaşamalıdır.

Ona erkekler ile eşit haklara sahip olduğunu, kendini kimseye ezdirmemesi gerektiğini, onun çok güçlü olduğunu, isterse ve çabalarsa bütün amaçlarına ulaşabileceğini öğretmelidir.

Kız Çocuklarına Anneler Örnek!

Her kız çocuğunun yakınındaki en güzel örnek anneleridir. Ondan öğrenirler yemek yapmayı, makyaj yapmayı, oje sürmeyi, nasıl giyinmesi gerektiğini, erkeklere nasıl davranmak gerektiğini, gülmeyi, ağlamayı, eğlenmeyi ve eğlendirmeyi…

Kızlar zarif varlıklardır. Erkeklere oranla daha kırılgan, daha savunmasızlardır. Daha asil, daha kıvrak zekalı ve daha atiktirler.

Anneler kızları ile arkadaş gibi olmalıdır. Onu zorlu bir dönem olan hayata en etkili, en doğru ve en eğlenceli alıştırmanın yoludur arkadaşlık yolu.

Kız çocuklarını sosyal yetiştirmek her şeyden önemlidir. Ona çocukluğundan itibaren güven aşılamak hayatı boyunca özgüvenli bir birey olmasına olanak sağlar.

Kiz çocukları erkeklere göre daha iyi söz dinlerler, uyumludurlar, vicdanlı ve sadakatlidirler. Kız annesi olmak daha tutumlu ve titiz bir eğitmenlik gerektirir. Doğru örnek ve yaklaşımlar ile topluma ve aileye hayırlı bir kız evlat yetiştirmek düşünüldüğü kadar zor değildir.

Kız-erkek fark etmez annelik çok kutsal bir müessesedir. Kız annesi olmak, erkek annesi olmaktan çok da farklı değildir. Sevgileri hep aynıdır..