Doğal Yollardan Kirpiğimi Nasıl Uzatırım? Kirpik Uzatma Yöntemleri
Uzun ve hacimli kirpikler, güzel bir yüzün en önemli sembollerinden biridir. Gözlerinizi çerçevelerler ve etkileyici yüzünüze ikinci bir anlam katmak için oldukça faydalı olurlar. Fakat, herkes kalın ve uzun kirpiklere sahip olamıyor. Bunun için sizlere kirpik uzatma işlemlerinden söz edeceğiz.

Kirpik uzatmak için ortalıkta pek çok maskaralar ve yapay kirpikler gibi göz ürünleri bulunuyor. Bu ürünler sizin uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmanıza destek olabilir, fakat kirpiklerinizi zayıf ve kırılan hale de dönüştürebilir. Bu ürünleri kullanmak yerine evde yapabileceğiniz doğal kirpik uzatma yöntemlerini kullanarak daha uzun kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Kirpik Uzatmaya Ne İyi Gelir?

Kirpiklerinizi bir kaş fırçası ile taramak da kirpiklerinizin büyümesini hızlandırabilir. Göz kapaklarınıza ve kirpik hattına günlük olarak parmak uçlarınızla nazikçe masaj yapmak kan dolaşımınızı artırabilir ve kirpiklerin uzamasını hızlandırabilir.

Kirpikler Neden Dökülür?

Güzelliğe yardımı büyük olan kirpikler aynı zaman da gözleri korumakla da görevlidir. Gözleri dışarıdan gelen kir ve tozlardan, küçük canlılar ve güneş ışığına karşı koruma görevi görmektedirler. Fakat kirpiklerde dökülme problemi güzelliğe negatif etki etmesinin yanında görevlerini de yerine getirmemesine sebep olmaktadır.

  • Yetersiz Beslenme
  • Kirpikleri Yolmak
  • Yaşlanmaya Bağlı Dökülmeler

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Zeytinyağı Uygulaması

Kirpiklerinize zeytinyağı uygulayın. Zeytinyağı genel olarak saçları güçlendirmek ve saç uzamasına yardım etmek için kullanılır. Bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı dökün ve kirpiklerinizin üstüne sürün. Beş dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Bunu bir ay boyunca ya da istenen sonucu elde edene kadar yapınız.

Vazelin Yöntemi

Vazelin saçların ve kirpiklerin uzamasına destek sağlamaktadır. Gece yatmadan önce kirpiklerinize vazelin sürün ve sabahları ılık su ile yıkayın. Vazelin, E vitamini yoksa iyi ve etkili bir seçenektir. Vazelini kirpik fırçanıza sürün ve kirpiklerinizi hafifce fırçalayın.

Kirpik Fırçası ile Uzatma

Bir kirpik fırçası veya tarak kullanarak kirpiklerinizi günde en az iki kez fırçalayın. Kirpik fırçanız bulunmuyorsa temiz bir maskara fırçası da kullanabilirsiniz.

Kirpikler de aynı saçlar gibi ilgi ve bakım ister. Fakat günlük hayatın rutininde kendimize vakit ayırmak bazen çok zor gelebiliyor. Ama bu yöntemlerle evde hem kısa sürede hemde pratik malzemelerle kolay şekilde kirpiklerinizi uzatabilirsiniz.

Ayrıca Melisa Anlatır Youtube kanalında Kirpik bakımı ile ilgili harika bir video paylaşmış. Dilerseniz bu videoyu da izleyebilirsiniz.

Kirpikler ve yapıları hakkında daha fazla bilgi almak için Wikipedia‘yı inceleyebilirsiniz. Ayrıca kadınlar için hazırladığımız içeriklerden oluşan Kozmetik kategorisine de göz atabilirsiniz.

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir