Bitkisel Saç ve Cilt Bakımı Güzellik ve Bakım

Kabak ve Tarçın ile Cildinizi Yenileyin!

Kabak ve Tarçın ile Cildinizi Yenileyin!

Cilt kuruluğu, başta kadınlar olmak üzere pek çok insanın yakındığı sorunların başında gelir. Pul pul dökülen ve gerilen cilt mat ve bakımsız bir görünüm alır. Bu durum bazen genetik, bazen doğal koşullar ya da stres nedeniyle ortaya çıkmış olabilir.

Kremler Her Zaman Çözüm Değil

Ciltteki nemin azalması ile ortaya çıkan bu durum için nemlendirici kremlerden destek alınsa da kökten bir çözüm bulunamaz. Aslında her evde bulunan doğal ürünler ile bu cilt sorununa çözüm bulmak mümkün. Herkes ipek gibi, parlak ve nemli bir cildi olsun ister. Bunun için hücrelerin yenilenmesine ve ciltteki nemim artırılmasına ihtiyaç vardır.

Limon Suyu ve Şeker Mucizesi

Hem şeker, hem de limon ölü hücrelerin ciltten atılmasına ve toksinlerden arındırılmasına yardımcı olan iki mucize besindir. Ayrıca limondaki C vitamini ciltteki lekelenmeleri azaltır ve cilt tonunu düzgünleştirir.

Hem yumuşa, hem parlak, hem de sağlıklı görünen bir cilt için bu iki doğal ürünün yeri çok önemlidir. Hazırlanışı ise oldukça basit.

1 orta boy taze limon sıkılır ve içerisine 1 tatlı kaşığı toz şeker eklenerek karıştırılır.

Şeker eridikten sonra temiz bir pamuk yardımı ile cilde dairesel hareketler ile bu karışım uygulanır.

20 dakika bekletildikten sonra yüz ılık su ile arındırılır.

Haftada 2 kez bu karışım uygulanabilir.

Zeytinyağı ve Yumurta İle Işıldayın

Yumurta ve zeytinyağı da içeriklerindeki doğal bileşenler sayesinde cilt kuruluğuna birebir gelmektedir. Özellikle zeytinyağı içerisinde E ve K vitamini ile birlikte pek çok antioksidan bulundurur. Yumurtanın sarısı ise tam bir A vitamini deposudur ve cildi yumuşatmak için en iyi doğal üründür. Evde hazırlanabilecek bu karışım için ihtiyacımız olan ;

1 yumurta sarısı

2 yemek kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı limon ya da gülsuyu.

Hazırlanışı;

Zeytinyağı ve yumurta sarısı karıştırılır.

Ardından limon ya da gülsuyu eklenerek bir pamuk yardımı ile cilde yedirilir.

Bu karışımı boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile cilt temizlenir.

Haftada 1 defa deneyebileceğiniz bu karışım sayesinde çok daha parlak ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yoğurt ve Papaya Karışımı İle Doğal Güzellik

Yoğurtta bol miktarda laktik asit bulunmaktadır. Cildi besleyici özelliği ile de bilinen bu asit doğal bir güzellik kaynağıdır. Papayanın ise ciltteki en önemli görevi ölü hücreleri yok etmesidir. Kupkuru ve pul pul olmuş ciltler üzerinde doğal bir nemlendirici etkisi uyandıran bu 2 ürün, bir araya geldiklerinde mucize bir karışım oluyor. Bu karışımı elde etmek için ;

Papaya’nın faydalarını ve özelliklerine sitemizde bulunan makaleye ?buradan göz atabilirsiniz.

1 çay bardağı yoğurt ve 3 yemek kaşığı papayaya ihtiyaç vardır.

İki besin karıştırılır ve yüze sürülür.

20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile arındırılır.

Kabak ve Tarçın İle Nem Dengesi

Kabağın içerisinde bol miktarda C vitamini ve antioksidan bulunur. Bunun yanında yine içeriğindeki çinko ve A vitamini ile cildi besleyerek doğal bir güzellik kazanmasına yardımcı olur. Tarçının görevi ise ölü hücreleri ciltten uzaklaştırmaktır. Bunun için;

Yarım çay bardağı kabak püresi ve yarım çay bardağı Hindistan cevizi sütü karıştırılır. Karışıma 1 tatlı kaşığı da tarçın eklenir.

Bir pamuk yardımı ile yüze bu maske uygulanır.

Yaklaşık yarım saat sonra cilt maskeden arındırılır.

Eğer Hindistan cevizi sütü bulunamıyor ise Hindistan cevizi yağı da kullanılabilir. Gözenekleri açan ve ciltteki nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olan bu mucize yağ, ışıl ışıl bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacak.


Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.