İstanbul’un En İyi Estetik Merkezi Hangisidir?
Estetik, günümüzde oldukça popüler hale gelmiş bir uygulamadır. Estetik dış görünüş için yapılmasının yanı sıra sağlık için de yapılmaktadır. Pek çok estetik ameliyat çeşidi bulunmaktadır. En çok tercih edilenlerden birisi burun estetiğidir. Daha sonra göğüs büyütme ya da küçültme ve yağ aldırma ameliyatları da çok tercih edilmektedir. Kadınlar kadar erkekler de estetik ameliyatlarına başvurmaktadır.

Estetik Ameliyat Türleri

  • Burun estetiği
  • Meme büyütme ya da küçültme
  • Liposuction (yağ aldırma)
  • Göz kapağı estetiği
  • Kalça ve bacak estetiği
  • Jinekomasti (erkeklerde meme düzeltilmesi)
  • Dudak estetiği
  • Karın germe
  • Cinsel estetik

Bunlar estetik türleridir. Bunların yanı sıra, mikro cerrahi, yanık deri operasyonu, çene ve kulak estetiği ve lazer operasyonları gibi pek çok çeşit vardır.

Burun Estetiği

Estetik denince ilk akla gelen türdür. Burun estetiği genelde nefes alma sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilir. Bunun yanı sıra doğuştan yamukluk, eğrilik ya da kemerli burunlar için de yapılır. Sadece güzellik için tercih edenler ise, burun küçültme, burun kaldırma ya da burun deliği estetiği yaptırabilirler. Kaliteli bir estetik merkezi ve işinde profesyonel bir doktor bulmak önemlidir. Siz de İstanbul’un en iyi estetik merkezinde gönül rahatlığıyla estetik olun. Burun estetiği için öncelikle doktora ne istediğinizi ayrıntılı anlatmalısınız. Sonra doktor fotoğraf üzerinde size burun modeli önerir ve kalemle burnunuzda işlem yapılacak yerleri gösterir. Böylece ameliyata hazır hale gelirsiniz.

Meme Estetiği

Küçük memeler, sarkık memeler ya da gereğinden büyük memeler için yapılan estetik operasyon çeşididir. Küçük memeler sadece güzel bir dış görünüş için yapılır. Aynı şekilde sarkık memeler de hem güzel görüntü hem de boyun ağrısı önlemek için yapılır. Çok büyük memeler için ise meme küçültme ameliyatı vardır. Büyük memeler sırt ve bel ağrısına sebep olur. Meme küçültme ameliyatı sağlık amaçlı yapılır. Büyük memelerin sebebi ise genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır.

Liposuction (Yağ Aldırma) Operasyonu

Bölgesel yağ aldırma operasyonudur. Obezite olanlar değil de bazı bölgelerdeki eritilemeyen yağlar için uygulanan ameliyat türüdür. Genellikle kalça, basenler, bel, göbek ve diz gibi yağların yoğun olarak biriktiği bölgeler uygulanmaktadır. Zayıf olup vücudunu istediği şekle sokamayanlar bu operasyonu tercih ederler.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, doğuştan düşük göz kapağı olanlar tarafından çok tercih edilir. Düşük göz kapağı görmenizi kısıtlar. Bunun yanı sıra göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapaklarına yapılmaktadır. Sarkmış deri ve fazla dokular çıkartılır. Ayrıca göz çevresi derilerine gerdirme işlemi uygulanır. Böylece daha genç bir görünüm ortaya çıkarılır. Destek Göz altı torbaları, gevşeme, kırışıklık ya da cilt renginde değişim gibi sorunlar tamamen çözülür.

Kalça Ve Bacak Estetiği

Sarkık ve şekilsiz kalçaya sahip olanların tercih ettiği bir estetik operasyon türüdür. Amaç, dik, sağlıklı ve fit görünen bir kalça elde etmektir. Bacaklar ve basenlerde ise gereksiz kalınlık ve şekilsizlik sorunları dolayısıyla tercih edilmektedir. Bir kadın için kalça, basenler ve bacaklar, dış görünüş açısından oldukça önemlidir. Siz de İstanbul’un en iyi estetik merkezine gelin ve hayalinizdeki vücuda sahip olun.

Jinekomasti

Bazı erkeklerde genetik faktörlerden dolayı meme büyümesi ortaya çıkabilir. Bu durum hiç estetik bir görüntü yaratmaz. Bu operasyon çok zahmetli ya da riskli değildir. Meme kısmında kesilecek bölge çizilir ve ona göre işlem yapılır. Her türlü operasyondan sonra doktorunuzun talimatlarına harfiyen uymalısınız. Aksi takdirde, bazı komplikasyonlar oluşabilir ve tekrar ameliyat olmak zorunda kalabilirsiniz.

Dudak Estetiği

Dudaklar yüzde dikkat çeken bölgedir. Çok ince ya da biçimsiz dudakları herkes sevmez. Ancak dudak estetiğinde abartılı kalın dudaklar da hiç hoş görünmemektedir. Dudaklar yüz büyüklüğüne orantılı olarak tasarlanır. Minyon bir yüzünüz varsa ince ama biçimli dudaklar yapılır. Daha büyük ve geniş bir yüzünüz varsa içe dönük dudak kaslarınız, botoks iğnesiyle dışa döndürülür. Böylece hem dolgun hem doğal bir görüntü ortaya çıkar. Kendi dudaklarınızı çok sevmeseniz de, dudaklarınızda fazla değişikliğe gitmeyin. Dudaklar küçük yer kaplıyor gibi görünse de, estetiği ile çok şey değişir.

Karın Germe

Sarkık karın, fazla karın yağları çoğu kişi için baş belası bir problemdir. Bunun için de profesyonel yardım alabilirsiniz. Karın bölgenizdeki fazla yağları bir operasyonla aldırmanız mümkündür. Sadece doktorunuza nasıl bir karın istediğinizi anlatın. Doktorunuz da sizin için en ideal karın tipini tasarlasın.

Cinsel Estetik

Cinsel organlarından memnun olmayanların tercih ettiği bir ameliyat tipidir. Günümüzde çok yaygın yapılmasa da, cinsel organ şeklinden memnun olmayan oldukça fazladır. Küçültme büyütme ya da daraltma gibi işlemler uygulanabilir.

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir