İdrar Yolu Enfeksiyonunda Etkili Bitkisel Karışımlar ve Tedavi Yöntemleri
Eğer idrar yaparken yanma oluyorsa, idrar yapma sıklığı artmış ya da idrar yaparken bir tıkanma varsa; idrarınızı rutin mikroskobik incelemeden geçirin. Eğer “iltihap” hücreleri varsa, derhal bir doktora başvurun. Ara-sıra görülen iltihap hücreleri, normal olarak, bol miktarda su içilerek temizlenir, ancak eğer yüksek güç alanı başına beş adet iltihap hücresi görülüyorsa bir idrar kültürü ve hassasiyet testi yapın. Bol miktarda sıvı, idrar enfeksiyonu için temel tedavidir.

Kuru Kişnişin Faydası

Kuru kişnişi parçalara bölün, kabuklarını soyun ve bunun içinden çıkan tohumlardan 250 gram toplayın. Bunu pudra haline getirin ve 250 gram toz şeker katın. Karıştırın ve bu karışımdan sabahları ve akşamları su ile birlikte 5 ‘er gram alın. Bunu aldıktan sonra bir ya da iki saat süreyle hiçbir şey yemeyin, içmeyin. Bunu birkaç gün boyunca alın.

Bu tedaviyi üç ya da yedi gün boyunca uygulayın. Eğer hareket yavaş ise, ikinci dozu, akşam yerine gece vakti alın. Eğer kabızlık varsa, bunu ikindi vakti saat 16:00 de alın ve gece, su ile birlikte Spiegel (manganez ve demirce zengin) tohumlarını (isabgul) yiyin. İlk gün, bağırsak hareketlerinin durumuna göre, çok az miktarda ya da sürekli olarak dozu arttırın.

10 gram kişniş alın ve gece boyunca suya ıslatın. Sabah, bunu ezin, süzün ve içine şeker katın, sonra bu karışımı için. İdrar yanmasını iyileştirmek için iki ila dört gün boyunca bu karışımı için.

İdrar Yanmasına: Süt Ve Soğan !

  • İdrar yanmasını azaltmak için süt kesmiği ile karıştırılmış soğanı birkaç gün boyunca yiyin.
  • İdrar yolunu temizlemek için iki adet soğanı suyun içinde kaynatın, süzün ve bu suyu için.
  • Süt kesmiğinin içine salatalığı rendeleyin ve karıştırın. Bu idrar yanmasını iyileştirir. Salatalık çekirdekleri, idrar sistemi hastalıkları için faydalı olan potasyum içermektedir.

Fesleğen Yaprağı Çiğneyin

Dört ila beş adet “fesleğen” yaprağını aç karnınıza günde iki kez çiğneyin, çiğneme işleminden sonra, bir iki yudum su için. Bu uygulamada, dört ila beş günde, idrar yanmasını iyileştirir.

İdrar Tutulmasına Soğuk Havlu

İdrar tutulmasının tedavisi için, bir havluyu soğuk suya batırın ve göbeğin alt kısmına serin ve orada 15-20 dakika süreyle tutun.

Karpuz Suyu İçin

Şeker ile karıştırılmış karpuz suyunun günlük olarak alınması, idrar esnasında görülen yanmayı tedavi eder.

En Hızlı Yöntem Ispanak Tüketmek

Ispanak, idrarın kolay şekilde temizlenmesi için faydalı olan, potasyum, sodyum,  A vitamini, C vitamini ve kalsiyum içermektedir.

C Vitamini İçin Domates

Günlük olarak C vitamini ihtiyacı için  domates yenmesi, idrar yolu enfeksiyonlarının temizlenmesi ve önlenmesi için faydalıdır.

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir