Genital Estetik Nedir?

admin 0

Genital bölgelerin yapısal bozukluk ve cinsel faaliyet bozukluklarında, doğuma bağlı bazı vajen problemlerinde, idrar kaçırma sorunlarında, genital bölge renk açtırma işlemlerinde kullanılan yöntemdir. Bu operasyonlara doktor muayenesi sonucunda karar verilir. Bu işlemler genelde ağrısız olur. Günümüzde nu müdahaleler teknolojinin de getirdiği konforla birlikte lazer teknolojisiyle de yapılır.

Lazer teknolojisi genellikle; sarkma, büyüme ve renk açtırma işleminde kullanılır. Aynı zamanda doğum sayısındaki fazlalık ve yaşın ilerlemiş olması idrar torbası ve mesane boyunu destekleyen bir dokunun zedelenmesi ve görevini eskisi kadar yerine getirememesinden dolayı pek çok kişide idrar kaçırma rahatsızlığına rastlanır. Bu vaka da genel olarak lazerle tedavi edilir. Bu yöntem bu alandaki dokuların lazerle sıkılaşmasını hedefler. Ancak bu işlem hemen sonuç vermeyebilir ve ikinci üçüncü seans uygulamaları görülebilir.

Neden Genital Estetik Yapılır?

Güzel ve hoş bir görünüm için yapılan vakalar daha çok olsa da gerekli olduğu için yapılan uygulamalarda vardır. Kadınların ve erkeklerin vücudu farklı sebeplerden dolayı değişime uğrayabilir. Bundan rahatsızlık duyan kişiler ise bu sorunu ortadan kaldırmak için bu operasyonlara başvurmaktadırlar. Genel bir ortalamada olan kısım kendilerinin psikolojisini etkilemesindense operasyon geçirmeyi tercih ettiklerini belirtmişlerdir.

Neden Lazer Teknolojisi?

Lazer uygulamalarında; ameliyat izi, dikiş, ağrı olmadığı için günümüzde en büyük tercih nedenidir. Bu uygulama aynı zamanda anestezi gerektirmiyor. Bu nedenle hastalar anestezi almak istemediği için bu işlem tercih sebebi oluyor. Uygulama yapılırken kısa sürede yapılır ve komplikasyon riski ve yan etkilere rastlanmaz.

Genital Yapıyı Oluşturan Bölümler

  • Vagen
  • Labium majus
  • Labium minus
  • Kızlık zarı
  • Mons pubis

Genital bölgeyi oluşturn bu bölümlerde yaşanan deformasyonlar, estetik açıdan kötü bir görünüme yol açmakla kalmaz; kadınlarda güvensizlik, cinsellikte yeterli olamama, tatmin olmama ve utanma gibi sorunlara yol açmaktadır. Ne var ki günümüzde kadınlar bunları hala dile getirememektedir. Bu durumda onların büyük stres ve kaygı yaşamalarına sebep olmaktadır. Sağlık sektöründe ne yazık ki hastalar ve uzmanlar arasında bu tarz paylaşımlardan kaçınma durumu sıklıkla yaşanmaktadır.

Genital Estetik İçin Hangi Doktorla İletişim Kurmalıyım?

Op.Dr. Celal Alioğlu sizlere genital estetik konusunda da yardımcı olabilmektedir.  Daha fazla bilgi için Celal Alioğlu instagram hesabını veya websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir