Genel

Dişi Köpeklerde Kısırlaştırma Süreci

Köpeklerimizin sevimli yavrularını görmeyi elbette hepimiz çok isteriz fakat ilerisinide düşünerek hareket etmeliyiz. Küçükken sevimli olan yavrular bir süre sonra büyümeye başlayacak onlar büyüdükçe ih..

Narkozun Yan Etkileri ve Süresi

Cerrahi operasyon öncesi hastaların uyutulma işlemi esnasında anestezi uzmanları tarafından uygulanan narkoz işlemi, ameliyat sırasında hastanın acı duymaması konforlu ve rahat bir ameliyat geçirmesini sağla..

Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri ve Kullanımı

Yüksek miktarda progesteron hormonu içeren ertesi gün hapı, kontrol önlemi alınmayan cinsel ilişki sonrasında kullanılan bir korunma yöntemidir. İstenmeyen gebeliklerin önlenmesinde etkili olan hap, yumurtanı..

Refleksoloji Masajı Faydaları Nelerdir ? Masaj Nasıl Uygulanır ?

Refleksoloji Nedir ? Refleksoloji Nedir ? ve Hangi Bölgelere Uygulanır ? Kökeni Uzak Doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki kötü enerjiyi almak ve nörolojik hastalıklarda tedavi sağlamak amacıyla, ayaklar..

Beden Dili Nedir ? Hızlı Beden Dili Eğitimi İle Çevrenizi Tanıyın!

Beden Dili Nedir ? Beden Dili İpuçları. İnsanların ne düşündüğünü, davranışlarını nasıl tasarladıklarını ve söylediklerinin doğru olup olmadığını çözümlemek için, sözel olmayan iletişimi (y..

Akut Bronşit Tedavisi ve Belirtileri

Akut Bronşit Belirtileri Alt solunum yollarına bağlı olarak gelişen akut bronşit hastalığı günümüzde bir çok genç ve yetişkin bireylerin şikayetleri arasında yer almaktadır. Akut bronşit tedavisi yapıl..

Mide, Sindirim Sisteminin Görevi ve Hastalık Çeşitleri

Sindirim Sistemi Hastalıkları Sindirim sistemi, vücut fonksiyonlarının tam randımanlı çalışması için oldukça önemli bir yapıdır. Sindirim sistemine bağlı olarak gelişen hastalıklar erken tanı konulmam..

Larenjit Nedir ? Belirtileri Nelerdir ?

Larenjit Nedir ? Üst solunum yollarına bağlı olarak gelişen larenjit hastalığı günümüzde bir çok genç ve yetişkin bireylerin şikayetleri arasında yer almaktadır. Larenjit tedavisi yapılmaması durumunda ..

Sağlıklı Yaşam İçin Her Gün Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Olmak İçin İpuçlar Pek çok deyişe göre, sağlık bir zenginliktir. Ve sağlıklı olmak için en iyi yol, mutlu olmak, iyi alışkanlıklar edinmek, sağlıklı bir düzen kurmak ve sağlıklı düşün..