Zinde Tutan Yiyecekler

Birçok insan yoğun tempoda çalışıyor. Gün içerisinde pek çoğumuz çok yoruluyor ancak dinlenecek vakit bulamıyor. Böyle zamanlarda daha dinç bir hale gelebilmek için kahve tüketmeyi tercih ediyoruz. Kahve bilimsel olarak enerji veren bir içecek olduğu kanıtlanmış bir içecektir.

Ancak yapısındaki bazı maddelerden dolayı bağımlılık yapabiliyor ve vücuttaki su oranını da bir hayli düşürüyor. Kahve yerine farklı içecekler ile veya farklı besinler ile ihtiyacımız olan enerjiyi alabiliriz. Pek çok hastalığımıza çözüm olan bitkilerin de bazıları aslında bize enerji vermektedir. Doğal olan bu enerji veren bitkileri kullanarak hem sağlıklı bir şekilde enerji depolamış oluruz hem de sağlıklı bitkilerden faydalanarak sindirim sistemimizi rahatlatmış oluruz.

Eğer bu bitkileri günlük öğünlerinizde her gün düzenli olarak tüketirseniz hem daha sağlıklı ve enerjik bireyler olursunuz hem de vücudunuzun direncini arttırırsınız ve böylece kolay kolay hasta olmazsınız.

Biberiyenin Faydaları

Pek çoğumuz biberiyeyi yemeklere katmak için kullanırız. Çünkü biberiye yemeklere lezzet katmaktadır. Zaten neredeyse hepimiz biberiyeyi bu özelliği ile biliriz. Pek çoğumuz biberiyeyi et yemeklerine ve pilavlara katarız.

Ancak bunun yanında biberiye hem sindirim sistemini düzenler hem nefes alışverişimizi düzenler hem de bize enerji verir. Sizde enerjiye ihtiyacınız olduğu anda kahve gibi aşırı kafein içeren ve bağımlılık yapan içecekle kendinize enerji takviyesi yapmaktansa biberiye gibi son derece doğal ve faydalı olan bu bitkiyi tüketebilirsiniz.

Aloe Vera Faydaları

Aloe bitkisi vücut için iyi bir toniktir. Bu yüzden cilde iyi gelir ve ciltteki yaraları ve izleri iyileştirir. Ayrıca besin değerleri açısından da çok zengin bir bitkidir. Aloe içerisinde pek çok protein, aminoasit ve vitamin bulundurur.

Böylece hastalıktan sonra tüketilmesi vücudun toparlanmasına yardımcı olur. Bunların yanında aloe çayı yapmak size enerji verecektir. Bitkiden çıkan jeli su ile demlerseniz çok faydalı ve enerji veren bir çay elde edersiniz.

Guarana Faydaları

Guarana bitkisinin çekirdekleri enerji verir. Ancak fazla tüketilmesi zararlıdır. Günde yaklaşık olarak 1 bardak tüketmeniz yeterli olacaktır. Guarana bitkisi odaklanmanızı sağlar, ruh halinize iyi gelir ve enerji sağlar. Hazır olacak satılan tabletlerini marketlerde bulmanız da mümkündür.

Ginseng ve Tarçın Çayı Faydaları

Bilindiği üzere ginseng enerji veren, güçsüzlük hissinizi azaltan, bitkinlikle mücadele eden bir bitkidir. Diğer enerji veren bitkiler gibi odaklanmanızı arttırır ve kan dolaşımını düzenler. Yaşlanmayı geciktirir ve kanser riskini azaltır. Tarçınla beraber karışım yapıldığı zaman enerji veren çok faydalı bir içecek haline gelir.

Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.