İlaçlar

Coumadin Kan Sulandırıcı İlaç Hakkında Önemli Bilgiler

Coumadin Kan Sulandırıcı İlaç Hakkında Önemli Bilgiler

ÖNEMLİ UYARI: Coumadin kan sulandırıcı bir ilaçtır. Sitemizdeki bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Doktorunuzun söyledikleri dışında sitemizdeki hiçbir bilgiyi önemsememeniz gerekmektedir.

Coumadin “antikoagülan”(kan pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar) olarak bilinen ilaç grubunun bir üyesidir. Bu ilaç bazen kan inceltici olarak da adlandırılır. Kanınızda pıhtı oluşması ihtimalini azaltmak için kullanılır. Kan pıhtıları kalp krizi, inme, bacaklarda ve akciğerde kan pıhtısına bağlı tıkanma oluşumu gibi diğer ciddi tıbbi sorunlara yol açabilir.

Bir tablette etkin madde olarak 5 mg varfarin sodyum bulunur. Tabletler beyaz renktedir, her iki yüzü çentiklidir ve bir yüzünde 5 yazılıdır. 28 tablet içeren ambalajda sunulmaktadır.

Coumadin Ne İçin Kullanılır?

Toplar damarlarda kan pıhtısına bağlı tıkanmaların önlenmesi ve tedavisi.

Akciğerlerde kan pıhtısı oluşumunun önlenmesi ve tedavisi.

Kalbi besleyen damarlarda kan pıhtısına bağlı tıkanmaların tedavisine yardımcı olarak.

Kalp ritminin çok hızlı ve düzensiz olmasına yol açan bir bozukluk (atrial fibrilasyon) sonucu, kalpte pıhtıların oluşmasının ve bu pıhtıların başka damarlara giderek (emboli) tıkanmaya yol açmasının önlenmesi.

Coumadin Kan Sulandırıcı Yan Etkileri

Aşağıdakilerden biri olursa, Coumadin kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

 • Şiddetli alerjik reaksiyon (döküntü, kaşıntı, yüz ve dudakların şişmesi, ya da ağız ve boğazın nefes almayı ve yutmayı güçleştirecek şekilde şişmesi)
 • Deri dokusunun ölümü (nekroz ve gangren)
 • Ayak parmaklarında morarma (Mor başparmak sendromu): Ayak parmaklarınızda ağrı olması ve doku renginin mor veya koyu renk alması
 • Şiddetli baş ağrısı, bulantı, kusma, baş dönmesi ve konuşma bozukluğu ile seyreden bir tablonun oluşması.
 • Bayılma ve bilinç kaybı.
 • Göğüs ağrısı
 • Sarılık
 • Kusma ile ağızdan kahve telvesi gibi veya kırmızı renkte kan gelmesi
 • Öksürük ile ağızdan pembe köpüklü kan gelmesi
 • Dışkıdan kan gelmesi veya katran renginde dışkılama
 • İdrarda kanama, idrarın pembe veya kahverengi olması
 • Dişetinden, burundan aşırı miktarda kanama
 • Kadınlarda: üreme organlarından aşırı miktarda ve uzun süren kanama olması
 • Vücudunuzda bilinen bir nedeni olmayan geniş morartılar ve şişlikler oluşması
 • Kesiklerden dolayı oluşan kanamanın durmasının uzun zaman alması.
 • Mide barsak sisteminde şişkinlik, bulantı, kusma, ishal
 • Kramp tarzında karın ağrısı
 • Karaciğer ile ilgili bozukluklar, karaciğer enzimlerinde artış
 • Tansiyon düşüklüğü
 • Solgunluk, kansızlık
 • Ateş
 • Kuvvetsizlik, güçten düşme, halsizlik, uyuşukluk
 • Saç dökülmesi, kaşıntı
 • Soğuğa dayanıksızlık, ürperme, uyuşma.

Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkiler seyrek görülür.Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

Coumadin’e başladıktan hemen sonra görülebilir. Bu durumun oluşma nedeni kan pıhtıları oluşması ve vücudunuzun bir kısmındaki kan akışını bloke etmesidir. Vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı, renk değişimi veya ısı değişimi varsa hemen doktorunuzu arayınız. Vücudunuzun etkilenen kısmında doku ölümünü veya kaybını (ampütasyon) önlemek için acil tıbbi müdahale gerekebilir.

Coumadin Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Coumadin’ ‘i daima doktorunuz tavsiye ettiği şekilde kullanınız.

Doktorunuz tedavinize verdiğiniz yanıta göre ilacınızı dozunda ayarlama yapabilir.

Her insanın ihtiyaç duyduğu Coumadin miktarı farklıdır. Doz INR (Uluslararası Normalize Oran) adı verilen bir kan testine göre ayarlanır. Aldığınız ilaç dozu kan testinin sonucuna göre değişebilir. Doktorunuz kan testi yaparak ne kadar Coumadin ihtiyacınız olduğuna karar verir. INR değeriniz hedef aralığa gelince denge sağlanır.

Düzenli olarak kan testlerinizi (PT/INR) yaptırmalı ve doktorunuzu ziyaret ederek durumunuzu kontrol ettirmelisiniz.

Coumadin dozu ve hedef INR değeri mutlaka doktorunuz tarafından belirlenmelidir.

İdame dozu günde 2-10 mg arasında değişir. Kontrol testleri (PT/INR) düzenli aralıklarla yapılarak idame dozu ayarlanır. İdame dozu bir kez tayin edildikten sonra, nadiren değiştirmeye gerek olur.

Hastada pıhtıyla tıkanma riski ortadan kalkana kadar tedavi sürdürülür.

Coumadin Nasıl İçilmelidir ?

Coumadin ağızdan alınır. Tabletler aç karnına veya tok karnına alınabilir. Tabletleri çiğnemeden bir miktar su ile alınız. Coumadin tabletleri her gün aynı saatlerde alınız.

Yaşlı hastalar için Coumadin’in daha düşük başlangıç ve idame dozları tavsiye edilmektedir. Yaşlılarda doz ayarlanmasına ihtiyaç duyulabilir.

Ağır ve orta şiddetteki karaciğer ve böbrek yetmezliklerinde dikkatli kullanılmalıdır.

Coumadin Kullanan Hastalarda Diş Müdahaleleri ve Ameliyatlar:

Hastayı tedavi etmekte olan doktor ile diş hekimi ve cerrah arasındaki yakın işbirliği esastır. Diş tedavisi yaptırmadan önce diş hekimine mutlaka Coumadin kullandığınızı söylemeniz gerekir.

Eğer Coumadin’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Coumadin Doz Aşımı Yapılırsa

Güvenli ve yeterli düzeyden daha fazla Coumadin kullanılmasının erken belirtisi, kanama şüphesi veya normal olmayan aşikar kanamadır. Diş eti veya burun kanaması, dışkıda ya da idrarda kan görülmesi, dışkının katran renginde olması, adet kanamasının aşırı olması, vücudunuzda çarpma olmadan geniş morartılar oluşması, yüzeysel yaralardan sürekli sızıntı olması şeklinde kendini gösterebilir. Böyle belirtiler olursa derhal doktorunuza haber veriniz.

Coumadin ‘den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmış sanız bir doktor veya eczacı ile konuşunuz.

Coumadin Kullanmayı Unutmak

Eğer bir dozun saatini kaçırdıysanız (örneğin sabah almak gerekiyordu, öğlenden sonra aklınıza geldi) hatırladığınız anda günlük dozunuzu alınız, sonra tekrar normal kullanma şemanıza dönünüz. Eğer 1 tam gün almayı unuttuysanız asla iki doz almayın ve hemen doktorunuza haber veriniz.

Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.

Coumadin Tedavisi Ne Zaman Sonlanır?

Doktorunuza danışmadan ilacınızı kesmeyiniz. Coumadin tedavisini sonlandırmak hastalığınızın kötüleşmesine neden olabilir.

Coumadin Aşağıdaki Durumlarda Kullanılmaz

Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız.

Kanama eğiliminiz varsa (örn. hemofili gibi kalıtsal bir kan hastalığınız varsa, kanınızda trombosit adı verilen ve pıhtılaşmada rol alan kan hücreleriyle ilgili bir hastalığınız varsa, kan hücreleriyle ilgili bir bozukluğunuz varsa).

Yakın zamanda beyin, omurilik veya göz ameliyatı geçirdiyseniz ya da size geniş yüzeylerin açılmasını gerektiren travma cerrahisi uygulandıysa.

Mide bağırsak sistemi, idrar yolları ve üreme sistemi ya da solunum sisteminizde aktif yaralarla (ülser) ilişkili kanama eğilimi ya da aşikar kanamalar mevcutsa.

Beyin damarlarında kanama, beyin damarlarında balonlaşma (anevrizma), kalbin dışını saran zarın iltihabı (perikardit), kalbin dış zarı boşluğunda sıvı toplanması, kalbin iç zarında bakterilerin neden olduğu iltihap (endokardit) gibi bir durumunuz olduğu teşhis edildiyse ve bu durumlara bağlı kanama eğiliminiz mevcutsa.

Kanamanızın olduğunu gösteren belirtiler mevcutsa (kırmızı, koyu renkli, kahverengi ya da kola rengi idrar, kırmızı ya da zift görünümünde dışkı, kolay durmayan dişeti ya da burun kanamaları, kahve telvesi renginde ya da parlak kırmızı kusma, öksürünce kırmızı renkli balgam gelmesi, normalden çok daha ağır adet kanaması, 10 dakika içinde kanaması durmayan kesik, baş dönmesi ya da halsizlik, durup dururken ciltte morluklar oluşması gibi belirtileriniz varsa).

Gebelikte düşük tehdidi yaşıyorsanız.

Gebelik zehirlenmesi (albumin hastalığı) olarak bilinen yüksek tansiyon, ödem ve idrarda bir protein olan albuminin artışı ile kendini gösteren bir durumunuz varsa veya bu tabloya sara hastalığındaki gibi kasılma nöbetlerin de eklendiği bir klinik durumunuz varsa.

Çevrenizde yeterli laboratuar olanakları mevcut değilse.

Kontrol altında olmayan bunama, alkolizm veya gerçeği değerlendirme fonksiyonunu bozan ciddi psikiyatrik hastalığınız varsa.

Beyin omurilik sıvısı örneği almak için bel bölgesine bir iğneyle girilerek yapılan tıbbi işlem (lomber ponksiyon) gibi kanamaya yol açma ihtimali olan teşhis ve tedavi uygulamaları yapıldıysa.

Bölgesel olarak büyük çaplı anestezi veya bel bölgesine blok anestezi uygulanması söz konusuysa.

Kontrolsüz tansiyon yüksekliğiniz varsa.

Coumadin’in içeriğinde bulunan etkin maddeye (varfarin) veya diğer yardımcı maddelerden herhangi birisine karşı aşırı hassasiyetiniz (alerji) varsa.

Yaşınız 18 den küçük ise.

Coumadin Kullanmanın Riskli Olduğu Durumlar

Kanama problemleriniz varsa (Diş fırçalarken dişeti kanaması, ara sıra burun kanaması, birkaç dakika içinde duran küçük bir kesikten sonra kanama, normalden biraz daha ağır geçen adet kanaması, vücudunuzda kolayca morluk oluşması).

Sık sık düşüyorsanız.

Karaciğer veya böbrek probleminiz varsa.

Yüksek tansiyonunuz varsa.

Konjestif kalp yetmezliği denilen bir kalp hastalığınız varsa.

Şeker hastalığınız (diyabet) varsa.

Alkol kullanıyorsanız veya alkol kötüye kullanma bozukluğunuz varsa.

Bebek emziriyorsanız.

Dışkıda aşırı yağ bulunmasına yol açan bir barsak enfeksiyonunuz varsa veya barsak florasını bozan antibiyotik kullanıyorsanız.

İshal ve ateş ile seyreden bir enfeksiyonunuz varsa.

Yakın zamanda iç kanamaya neden olabilecek bir travma geçirdiyseniz.

Yakın zamanda geniş bir alanda açık yaraya neden olabilecek ameliyat geçirdiyseniz.

Vücudunuza kalıcı kateter yerleştirildiyse (örneğin idrar kesenize sonda konduysa).

Kandaki alyuvarların aşırı artmasıyla seyreden bir kan hastalığınız (polistemia vera) varsa.

Kan damarlarınızda iltihaplanmaya neden olan bir bozukluğunuz (vaskülit) varsa.

Kanser hastalığınız varsa.

Tiroid beziniz aşırı çalışıyorsa.

Sara hastalığınız varsa ve kasılam nöbetlerini önlemek için fenitoin veya fenobarbital gibi ilaçlar kullanıyorsanız

Bağ dokusunu ilgilendiren bir hastalığınız varsa.

Size tıbbi bir işlem uygulanacaksa (örneğin beyin omurilik sıvısı örneği alınması için bel bölgenizden omurlar arasından bir iğne ile girilmesi; lomber ponksiyon) veya ameliyat geçirecekseniz ya da diş tedavisi olacaksanız.

Coumadin tedavisine vereceğiniz yanıt için kan testi yaptırmalısınız. Bu kan testine PT/INR testi denir. PT/INR testi, kanınızın ne kadar hızlı pıhtılaştığını gösterir. Doktorunuz hangi PT/INR sonucunun size uygun olduğunu söyleyecektir. Doktorunuz Coumadin dozunuzu ayarlanarak hedef PT/INR seviyenizin korunması sağlanacaktır.

Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

Coumadin Kullananlar Ne Yememeli ?

Bazı yiyecekler Coumadin ile birlikte alındığında ilacın etkisini değiştirebilir. Normal ve dengeli beslenin. Diyetinizde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuzla konuşun. Kilo vermek için diyete başlayacaksınız mutlaka önce doktorunuza danışın. Aşırı miktarda K vitamini içeren gıdaların alınması Coumadin’in etkisini engelleyecektir. Günlük K vitamini ihtiyacı erişkin için 70-140 (ortalama 100) mikrogram arasındadır. K vitamini içeren gıdaların diyetten tamamen çıkarılması mümkün değildir. Yüksek dozda K vitamini içeren gıdaların günlük miktarını azaltmak faydalı olacaktır. Ancak beslenme şemanızda günlük K vitamini miktarınızı sabit tutabilirseniz, gıdaların varfarin dozunu etkilemesini engelleyebilirsiniz.

Yüksek dozda K vitamini içeren gıdalar: Lahana, ıspanak, pazı, maydanoz, semizotu, kıvırcık, marul, leblebi, karaciğer, yeşil çay, brokoli, Brüksel lahanası, şalgam, balık yağı. Orta dozda K vitamini içeren gıdalar: Kuşkonmaz, karnabahar, peynir, bezelye, kahve, avakado

Düşük dozda K vitamini içeren gıdalar: Kırmızı et, tavuk, yumurta, süt, ekmek, tereyağı, havuç, kereviz, mısır, yeşil fasulye, soğan, pirinç, domates, patates, biber, yerfıstığı, bal kabağı, elma, portakal, çilek.

Yoğurt içinde bulunan bakteriler barsaktan K vitamini yapımını arttırarak etkili olur. Coumadin kullanan kişilerin bol yoğurt yemesi uygun değildir.

Sarımsak ve ginkgo biloba gibi bitkisel ürünler tek başlarına da kanın pıhtılaşmasını önleyen etkilere de sahip olduğundan Coumadin ile birlikte yüksek miktarda alındıklarında kanama olaylarına neden olabilirler.

Kırmızı yaban mersini suyu veya kırmızı yaban mersini içeren başka bir ürünü kullanmaktan sakının.

Coumadin ile birlikte Alkol kullanmaktan kaçının.

Hamilelik’de Coumadin Kullanımı

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Coumadin gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

Coumadin gebelik döneminde kullanıldığı takdirde ciddi doğum kusurlarına yol açmaktadır. Doğmamış çocuğunuzda hasara, hatta ölüme neden olabilecek doğumsal hatalara yol açabilir. Eğer hamile kalma ihtimaliniz varsa etkili bir doğum kontrol yöntemi uygulayınız.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Coumadin Kullanımı

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Varfarinin insan sütüyle atılımı konusundaki bilgiler sınırlıdır. Memedeki bebek açısından bir risk olduğu göz ardı edilemez. Doktorunuz, anne ve bebek açısından Coumadin tedavisinin yarar/risk değerlendirmesini yapacak ve size uygun tavsiyede bulunacaktır. Eğer emzirirken Coumadin kullanmanız önerilirse, doktorunuz sizi ve bebeğinizi olası kanamalar yönünden dikkatli gözetim altında tutacaktır ve gerekli testleri düzenli olarak yaptıracaktır.
Araç ve makina kullanımı
Coumadin bileşiminde laktoz içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı dayanıksızlığınız olduğu söylenmişse, bu tıbbi ürünü almadan önce doktorunuzla temasa geçiniz.

Coumadin ile Birlikte Diğer İlaçların Kullanımı

Doktorunuza danışmadan her hangi bir ilaca başlamayınız, değiştirmeyiniz veya sonlandırmayınız.

Doktorunuza kullandığınız tüm ilaçları, vitaminleri, bitkisel takviyeleri ve reçetesiz ilaçları söylemelisiniz. Bunlar Coumadin ile etkileşime girerek ilaç dozunuza etki edebilir veya yan etkileri artırabilir.

Coumadin aşağıdaki ilaçlarla etkileşebilir:

Ağrı, ateş ve iltihaba etkili olan ilaçlar (Nonsteroidal anti enflamatuar ilaçlar (NSAI) ve aspirin dahil): (örn. Asetil salisilik asit, ibuprofen, ketoprofen, naproksen içeren ilaçlar) Eğer bu ilaçlar Coumadin ile birlikte kullanılırsa tehlikeli kanamalar oluşabilir, mide barsak sisteminde kanama, yara ve delinmelere yol açabilir.

Kan şekerini düşüren ilaçlar (klorpropamid, tolbutamid): Coumadin ile birlikte kullanıldığında bu ilaçların vücuttan atılmaları gecikir ve vücutta birikme riski doğabilir.

Nöbetleri engelleyen (antikonvülsan) ilaçlar (örn. fenitoin, fenobarbital): Coumadin ile birlikte kullanıldığında bu ilaçların vücuttan atılmaları gecikir ve vücutta birikme riski doğabilir.

Kıkırdak ve eklem rahatsızlıklarında kullanılan glukozamin: Coumadin ile birlikte kullanıldığında INR değeri artabilir, kanama riski ortaya çıkabilir.

Coumadin İle Etkileşime Giren Bitkisel İlaçlar

Ginkgo biloba, ginseng, bromelainler, sarımsak, danshen (Salvia miltiorrhiza kökü), dong quai (Angelica sinensis-Çin melekotu) ve kızılcık benzeri bir meyva (cranberrry)

Birlikte kullanıldığında Coumadin’in etkisini azaltan bitkisel ilaçlar: Koenzim Q-10 ve St. John’s wort (Sarı kantaron otu)

Asetaminofen, allopurinol, aminosalisilik asit, amiodaron HCl, argatroban, aspirin, atenolol, azitromisin, bivalirudin, kapesitabin, sefamandol, sefazolin, sefoperazon, sefotetan, sefoksitin, seftriakson, selekoksib, serivastatin, kenodiol, kloramfenikol, klorpropamid, , simetidin, siprofloksasin, sisaprid, klaritromisin, klofibrat, danazol, dekstran, dekstrotiroksin, diazoksid, diklofenak, dikumarol, diflunisal, disulfiram, doksisiklin, eritromisin, esomeprazol, etakrinik asit, ezetimibe, fenofibrat, fenoprofen, flukonazol, fluorourasil, fluoksetin, flutamid, fluvastatin, fluvoksamin, gefitinib, gemfibrozil, glukagon, halotan, heparin, ibuprofen, ifosfamid, indometazin, grip virüsü aşısı, itrakonazol, ketoprofen, ketorolak, lansoprazol, lepirudin, levamisol, levofloksasin, levotiroksin, liotironin, lovastatin, mefenamik asit, metildopa, metilfenidat, metilsalisilat merhemi (topikal), metronidazol, mikonazol (intravajinal, oral, sistemik), nalidiksik asit, naproksen, neomisin, norfloksasin, ofloksasin, olsalazin, omeprazol, oksandrolon, oksaprozin, oksimetolon, pantoprazol, paroksetin, penisilin G, intravenöz, pentoksifilin, fenilbutazon, piperasilin, piroksikam, propafenon, propoksifen, propranolol, kinidin, kinin, rabeprazol, rofekoksib, sertralin, simvastatin, stanozolol, streptokinaz, sülfametizol, sülfametoksazol, sülfinpirazon, sülfisoksazol, sulindak, tamoksifen, tetrasiklin, tiroid hormonu, tikarsilin, tiklopidin, doku plazminojen aktivatörü (t-PA), tolbutamid, tramadol, trimetoprim/sülfametoksazol, ürokinaz, valdekoksib, valproat, E vitamini, zafirlukast, zileuton.

Aminoglutetimid, amobarbital, azatioprin, butabarbital, butalbital, karbamazepin, klordiazepoksid, klortalidon, klozapin, kortikotropin, kortizon, dikloksasilin, etklorvinol, glutetimid, griseofulvin, haloperidol, meprobamat 6-merkaptopürin, nafsilin, paraldehid, pentobarbital, fenobarbital, raloksifen, rifampin, sekobarbital, spironolakton, sukralfat, trazodon, C vitamini (yüksek dozda), K vitamini, anti-tiroid ilaçlar.

Eğer reçeteli yada reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.


Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.