Beslenme Saç ve Cilt Bakımı Estetik

Cildi Gençleştiren Yiyecek ve İçecek Gıdaları

Cildi Gençleştiren Yiyecek ve İçecek Gıdaları

Cildimiz de sağlığımız kadar çok önemlidir. cilt sağlığı için sizlere sunmuş olduğumu faydalı karışımlarla cildinizi güçlenecektir ve daha sağlıklı olacaktır.

Cildi Gençleştiren Gıdalar

Gün içerisinde birkaç öğün için masalarda eksik edilmeyecek besinler ile birlikte hem genç kalabilir hem de zinde olunabilir. Bu besinlerin başında gelen yaban mersini C ve E vitamini bakımından zengin olması nedeni ile özellikle antioksidan bakımından güçlü olması beyin gelişimi konusunda mucizeler yaratıyor. Bu da beyin hücrelerinin eskimesini ve tahribatını engellediği için birçok organın sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Genç kalmak için özellikle abur cubur diye tarif edilen besinlerden uzak durmak gerekiyor. Bunun yanı sıra sigara ve alkolden de uzak durmak genç kalmak için atılacak önemli adımlardan birisidir. Aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan uykunun yeterli oranda alınması da genç kalmak için oldukça önemli bir durumdur.

Gençleştirici Besinlerin Özellikleri

Gençleştirici besinlerden birisi olan kayısı tam bir gençlik iksiri olarak biliniyor. Kayısı çiğ meyve olarak yenebildiği gibi kurutulmuş şeklinde de yenilebilir. Aynı zamanda kayısı kompostosu da gençlik iksiri için oldukça önemlidir.

Gençleştirici besinlerden birisi olan kivi de B3, C ve E vitaminleri içermesi bakımından oldukça önemlidir. Özellikle içeriğinde potasyum, lutein ve lif mevcut olup bunlar hücrelerin yenilenmesinde ve tahrip olan hücrelerin iyileştirilmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Gençleştirici İksiri İçin Önemli Bir Tarif

  1. 4 adet doğranmış ve soyulmuş kivi
  2. 500 ml elma suyu
  3. 1 çay kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu ve 1 yemek kaşığı limon suyu blender yardımı ile sıvı şeklini alır.
  4. Bunun üzerine portakal kabukları ilave edilerek elde edilen karışım bir tepsi içine dökülür.
  5. Sonraki aşamada ise sertleşene kadar buzdolabının dondurucu kısmında bekletilir.
  6. Soğuma işlemi bittikten sonra buzluktan çıkarılarak çırpılır ve sıcak yaz günlerinde servis edilebilir.

Bu tarif ile gençlik iksiri tamamlanmış olarak tamamen doğal besinler ile genç kalmak için önemli bir adım atılabilir.

Genç Kalmak İçin Tüketilmesi Gereken Diğer Besinler

Genç kalmak için tüketilmesi gereken bir başka besin de frenk üzümüdür. Frenk üzümünün en büyük etkisi yaşlanmaya karşı vücudu dirençleştirmesidir. Özellikle sahip olduğu C vitamini ile birlikte vücudun zinde kalmasını sağlıyor.

Doku ve hücrelerin tamir edilmesi ile birlikte bunların kendilerini yenilemesinde büyük paya sahiptir. Genç kalmak için tüketilmesi gereken besinlerden birisi de kavundur.

Bir Gençlik İksiri olarak Kavun

Kavun hücrelerin eskimesini ve yaşlanmasını yavaşlatan bir etkiye sahip olmasından dolayı genç kalmak isteyenlerin sıklıkla tüketmesi gereken bir besin olarak dikkat çekiyor. Kavun aynı zamanda tahrip olan hücrelerin kendilerini yenilemesini de sağlıyor.


Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.