Psikoloji

Çocuklara Karne Tepkisi Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

22.08.2018 - Psikoloji

Anne ve babaların çocuklarından beklentileri yüksek olur. Ancak bu beklenti farklı olursa çocuklar hoş karşılanmayabilir.

Devamını Oku
Çocuklarımıza Nasıl Yaklaşmalıyız ?

08.08.2018 - Psikoloji

Çocukların yetişme tarzının günümüz dünyasının en büyük sorunlarından bir haline geldiği konusu su götürmez bir gerçek haline büründü. Antonie de Saint-Exupery'nin de ifade ettiği gibi günümüz yetişkinlerinin bir zamanlar çocuk olduğu gerçeği yadsınamaz.

Devamını Oku
Refleksoloji Nedir ?

23.07.2018 - Psikoloji

Refleksoloji Nedir ? ve Hangi Bölgelere Uygulanır ? 

Kökeni Uzak Doğu'ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki kötü enerjiyi almak ve nörolojik hastalıklarda tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir. İlk uygulama yeri çin olduğu bilinen Refleksoloji, 5 bin yıldır tamamlayıcı tıp olarak günümüze kadar gelmiştir.

Devamını Oku
Beden Dili Nedir ? Beden Dili İpuçları.

20.07.2018 - Psikoloji

İnsanların ne düşündüğünü, davranışlarını nasıl tasarladıklarını ve söylediklerinin doğru olup olmadığını çözümlemek için, sözel olmayan iletişimi (yüz ifadeleri, el, kol hareketleri, fiziksel hareketler, vücut mesafeleri, dokunma, vücudun duruşu ve hatta kılık kıyafet) doğru algılamamız gerekmektedir.

Çevrenizdeki insalarla daha iyi bir etkileşim kurabilmeniz için sözel olmayan davranışlar işte bu noktada kilit bir durumdur.

Devamını Oku
<