Blog

Hamilelikte Aylara Göre Duygu Değişimleri

13.08.2018 - Anne ve Bebek

Hamilelik döneminde duygusal değişiklikler, anne adayının bebeği planlayıp planlamadığına, anneliğe hazır oluşluğuna, bebeği ne kadar istediğine göre farklılık gösterebileceği gibi ilk aylardan itibaren annede meydana gelen fiziksel değişimler ve bu fiziksel değişimlere verilen psikolojik tepkiler de duygusal geçişlerin nasıl olacağı konusunda belirleyici olacaktır.

Hamilelik kimi kadına göre katlanılması gereken bir eziyete dönüşebileceği gibi kimi kadınlar için dünyaya getireceği yavrusunu kucaklayacağı güne kadar geçireceği güzel bir yolculuk olabilir.

Devamını Oku
Kız Çocuk Annesi Olmak

13.08.2018 - Anne ve Bebek

Her kadın bir yuva kurup, kurduğu yuva içerisinde huzurla, sağlıkla büyüteceği bir evlat sahibi olmak ister. Kız veya erkek olması sağlıklı olmasında önemli değildir.

Devamını Oku
Çocuklar Hangi Yaşta Hangi Branşa Yönlendirilmeli ?

13.08.2018 - Anne ve Bebek

Her ebeveyn kendisinden bile daha çok değer verdiği çocuğunu en iyi şekilde yetiştirmek istiyor doğal olarak. Çocukların zihinsel gelişimine ve akademik başarısına önem verildiği kadar fiziki gelişimine de destek olunmalı ve önem verilmelidir.

Devamını Oku
Anne Sütü Alan Bebeklerin Gelişimi

13.08.2018 - Anne ve Bebek

Anne sütü bebeklerin hem bedensel hem de zihinsel gelişimi için oldukça önemlidir. Gebelik ile birlikte başlayan bu süreç anne vücudunu doğuma kadar hazırlar.

Devamını Oku
Hamilelikte Göbek Fıtığı

13.08.2018 - Anne ve Bebek

Fıtık karın duvarının zayıf olan bir yerinden esneyip yırtılarak karın zarı ve bazen organların bu boşluğa girmesidir. Karın içi basıncı arttıran nedenler yanında duvardaki zayıflama da buna katkıda bulunur.

Devamını Oku
Bebeklerde Yüksek Ateşi Düşürmek İçin Ne Yapılmalı ?

11.08.2018 - Anne ve Bebek

Ateş, vücudun yabancı maddelere, virüslere veya bakterilere karşı açmış olduğu bir savaştır. Sağlıklı bir bireyin vücut sıcaklığı yaklaşık olarak 36° derece ile 37° derece arasında değişmektedir.

Devamını Oku
<