Tansiyon

Tansiyon

Tansiyon, kanın damarların duvarlarına uyguladığı basınçtan başka bir şey değildir. İki çeşit tansiyon vardır: Büyük tansiyon , kalbin kasılması sırasında damar duvarlarında kan tarafından uygulanan basınçtır. Küçük tansiyon kanın, kalbin genişlemesi sırasında uyguladığı basınçtır.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Kalp Rahatsızlıklarına Bitkisel Çözümler Kalp Rahatsızlıklarına Bitkisel Çözümler

Kan basıncı çoğunlukla kış aylarında artar, çünkü kan damarları daralır ve kan daha yavaş akar, kan damarlarındaki kan basıncı artar. Yaşlı kadınlarda menopozdan (reglinin durması) sonra bu çok yaygındır, çünkü reglinin durmasından sonra 40’lı yaşlarda hormonsal değişiklikler olur.

Devamını Oku
Nasıl Daha Genç Görünebilinir ? Nasıl Daha Genç Görünebilinir ?

Her zaman genç görünüp, genç hissetmeyi istemez misiniz ? Bu dünyada sonsuza kadar genç kalmak istemeyen hiç kimse yoktur. Eski zamanlarda insanlar daha uzun yaşarlardı.

Devamını Oku
Çörek Otu Nedir ? Çörek Otu Yağı Çörek Otu Nedir ? Çörek Otu Yağı

Çörek otu tarih boyunca birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakta olan alternatif tıbbın göz bebeği niteliğine sahiptir. Her hastalık ile amansız mücadelesi sayesinde “tıbbın ve şifacıların” doğal ilaç kaynağı olmaktadır.

Devamını Oku
Mısır Püskülü Çayının Faydaları Mısır Püskülü Çayının Faydaları

Çarşıdan mısırı, kabuğu ile beraber satın alındığında kabuk ve mısırın aralığında, ekseriyetle tepe kısmında yer alan life benzer sarımsı püsküller ile çay hazırlayabilirsiniz. Hatta mısır püskülü çayı oldukça tesirli bir idrar söktürücü olup ve şişliğin bedenden kısa zaman diliminde atılmasına destek olmakta.

Devamını Oku
Kuru İncir Ve Süt Karışımının Faydaları Kuru İncir Ve Süt Karışımının Faydaları

Sağlık her şeyden önce gelir. Parmağınıza iğne batsa canınız orda olur.

Devamını Oku
<