Kabızlık

Kabızlık

Normal bağırsak hareketinin iki bileşeni vardır. Atık madde, kalın bağırsağın içinde gecikmeden rektuma giden yolu bulur ve rektum aşağı yukarı düzenli aralıklarla tamamen başalır. Bunlardan herhangi birindeki aksama kabızlıktır.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Kalp Rahatsızlıklarına Bitkisel Çözümler Kalp Rahatsızlıklarına Bitkisel Çözümler

Kan basıncı çoğunlukla kış aylarında artar, çünkü kan damarları daralır ve kan daha yavaş akar, kan damarlarındaki kan basıncı artar. Yaşlı kadınlarda menopozdan (reglinin durması) sonra bu çok yaygındır, çünkü reglinin durmasından sonra 40’lı yaşlarda hormonsal değişiklikler olur.

Devamını Oku
Nasıl Daha Genç Görünebilinir ? Nasıl Daha Genç Görünebilinir ?

Her zaman genç görünüp, genç hissetmeyi istemez misiniz ? Bu dünyada sonsuza kadar genç kalmak istemeyen hiç kimse yoktur. Eski zamanlarda insanlar daha uzun yaşarlardı.

Devamını Oku
Akdiken Nedir ? Akdikenin Faydaları Akdiken Nedir ? Akdikenin Faydaları

Anadolu ve Avrupa’nın ormanlık alanlarında büyümekte olan akdiken otu birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Alternatif tıbbın sıklıkla tercih etmekte olduğu akdiken otu acımsı bir tada sahip olup farklı bitkiler ile karıştırılarak içimi kolaylaştırılmaktadır.

Devamını Oku
Şifa Kaynağı Pekmez Şifa Kaynağı Pekmez

Ana maddesi üzüm olan pekmez bir çok farklı türde üretimi gerçekleştirilmekte olup yüzyıllardır bir çok hastalıkta kullanıma sahiptir. Pekmezin saymakla bitmeyen faydaları arasında yer alan bağışıklık sistemini güçlendirmesi, vücut direncini koruması, karaciğeri temizlemesi ve yüksek bir enerji verici özelliği ile şifa niteliği taşımaktadır.

Devamını Oku
Nanenin Faydaları Nanenin Faydaları

Alternatif tıbbın öncülerinden olan nanenin bir çok hastalığın tedavisinde yüzyıllardır kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Nane içerisinde barındırmakta olduğu A vitamini, C vitamini, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, folatlar ve omega 3 yağları ile oldukça zengin minerallere sahiptir.

Devamını Oku
Adaçayının Her Derde Deva Faydaları Adaçayının Her Derde Deva Faydaları

Orta çağdan günümüze yüzyıllardır bir çok hastalıkta rahatlatıcı ve dindirici etkiye sahip olana adaçayı otu, günümüzde de alternatif tıbbın sıklıkla kullanmakta olduğu bitkiler arasında yer almaktadır. Adaçayı içerisinde barındırmakta olduğu salbiol, potasyum, çinko, ilkozit, kamfer, bomoeol ve sallvia mineralleri ile oldukça zengin bir bitki türüdür.

Devamını Oku
<