Abse (İltihab)

Abse (İltihab)

İnsan vücudunun her tarafında çıkabilecek, irin şişlikleri, su toplama gibi isimlerle adlandırılan rahatsızlık çeşididir. Oluşacağı yere göre veya tipine göre tehlikeli olabilmektedir. Bu yüzden abse oluşması durumunda doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Şifa Kaynağı Pekmez Şifa Kaynağı Pekmez

Ana maddesi üzüm olan pekmez bir çok farklı türde üretimi gerçekleştirilmekte olup yüzyıllardır bir çok hastalıkta kullanıma sahiptir. Pekmezin saymakla bitmeyen faydaları arasında yer alan bağışıklık sistemini güçlendirmesi, vücut direncini koruması, karaciğeri temizlemesi ve yüksek bir enerji verici özelliği ile şifa niteliği taşımaktadır.

Devamını Oku
Kuşburnu, Ihlamur Ve Limon Karışımı Kuşburnu, Ihlamur Ve Limon Karışımı

Alternatif tıbbı vazgeçilmez üçlüsü olarak nitelendirilen kuşburnu, ıhlamur ve limon karışımı içerisinde barındırmakta olduğu zengin mineral ve vitaminler sayesinde birçok hastalığın önüne geçmektedir.

Kuşburnunun içerinde bulunan A vitamini, C vitamini, K vitamini ,B2 vitamini, B1 vitamini ve zengince kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, bakır ve mangan mineralleri ile beraberinde ıhlamurun zengin uçucu yağlar, şeker, tanen, ossidaaz, saponin, reçine, glusid, flavon, müsilaj, organik asitler, farnesol, manganez maddeleri ve limonun kuvvetli C vitamini deposu oluşundan meydana gelen mucizevi karışım hastalıklara şifa olmaktadır.

Devamını Oku
Siyah Turp Ve Bal Karışımının Faydaları Nelerdir ? Siyah Turp Ve Bal Karışımının Faydaları Nelerdir ?

Genellikle öksürük önleyici olarak bilinen siyah turpun aslında bilinmeyen pek çok faydası bulunmaktadır. Bunların en önemlisi de kanser hücrelerine karşı adeta bir doğal antioksidandır.

Devamını Oku
<