Baş Ağrısı

Baş Ağrısı

Baş ağrısı fiziksel bir rahatsızlıktan olabileceği gibi, bir çok hastalığın belirtisi olabilmektedir. İlk etapta noröloji tarafından tanısı yapılması gereken bu rahatsızlık, sonrasında yönlendirildiğiniz bölüm tarafından tedavi edilebilecektir. Beslenme, diş hastalıkları, fiziki darbeler gibi bir çok neden, baş ağrısına sebep olabilmektedir.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Nasıl Daha Genç Görünebilinir ? Nasıl Daha Genç Görünebilinir ?

Her zaman genç görünüp, genç hissetmeyi istemez misiniz ? Bu dünyada sonsuza kadar genç kalmak istemeyen hiç kimse yoktur. Eski zamanlarda insanlar daha uzun yaşarlardı.

Devamını Oku
Baş Ağrısına Bitkisel Reçete Baş Ağrısına Bitkisel Reçete

Banyo yapmadan önce alnınızın orta bölgesine herhangi iyi bir yağ ile beş dakika masaj yapın (hardal , Hindistan cevizi, susam , acı yağı veya benzerleri ile).

Gece uyumadan önce kulakların arkasınaki bölgelere, boynunuza ve başınıza bu yağla masaj yapın, stresi ve gerginliği alır.

Devamını Oku
Hazanbel Kökü Nedir ? Hazanbel Kökü Nedir ?

Hazanbel otu halk arasında “eğir otu” olarak da adlandırılmaktadır. Genellikle sulu bölgelerde yetişmekte olan hazanbel otu ülkemizde göl kenarları, nehir kenarları ve bataklık bölgelerde sıkça rastlanmaktadır.

Devamını Oku
Nanenin Faydaları Nanenin Faydaları

Alternatif tıbbın öncülerinden olan nanenin bir çok hastalığın tedavisinde yüzyıllardır kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Nane içerisinde barındırmakta olduğu A vitamini, C vitamini, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, folatlar ve omega 3 yağları ile oldukça zengin minerallere sahiptir.

Devamını Oku
Ekinezya Nedir ? Ekinezyanın Faydaları Ekinezya Nedir ? Ekinezyanın Faydaları

Ekinezya bitkisi doğanın insanlığa armağanı olan “her derde deva” şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Yüzyıllardır amansız hastalıklara çare olmuş iyileştirici ve önleyici özelliği sayesinde günümüzde modern tıbbında önerileri arasında yer almaktadır.

Devamını Oku
Baş Ağrısı Tedavisine İyi Gelen Bitkisel Karışımlar Baş Ağrısı Tedavisine İyi Gelen Bitkisel Karışımlar

Adet döneminde, migren nöbetlerinde ya da strese bağlı baş ağrıları rutin hayatı felç edebilir. İşe odaklanamamaya ve yaşam kalitesinin düşmesinde baş ağrısının büyük ölçüde payı bulunmaktadır.

Devamını Oku
<