25.02.2019 04:47
Bal Limon ve Tarçın Karışımı 11 Farklı Derde Deva Oluyor için yorumlar kapalı

Bal Limon ve Tarçın Karışımı 11 Farklı Derde Deva Oluyor

Bal, Limon ve Tarçın Faydaları

Bal, Limon, Tarçın Karışımı

Geçmişten günümüze uzanan birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakta olan bal, limon ve tarçın karışımı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek dirençli kalmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle soğuk kış aylarında sıklıkla tüketime sahip olan mucizevi karışımın saymakla bitmeyen faydaları arasında yer alan zengin mineral ve vitaminler sayesinde enfeksiyonel hastalıkların önüne geçerek doğal antibiyotik özelliği taşımaktadır. Bal başlı başına şifa kaynağı olarak bilinmesi ile beraberinde C vitamini deposu limon ve kalsiyum açısından oldukça zengin tarçın boğaz enfeksiyonlarında kesin çözüm olarak nitelendirilmektedir.

Balın içerisinde bulunan askorbikasit, fenolik maddeler, tokoferol ve flavonoidler maddeleri ile doğal antibiyotik özelliği taşımakta olan limonun C vitamini, potasyum, magnezyum ve folik asit bileşenleri ile tümör ve kötü huylu hücrelerin oluşumunu engellemekte olan tarçının içerisinde yer alan B1 vitamini, C vitamini ve yüksek oranda potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum ve lif mineralleri ile amansız hastalıklara dahi şifa niteliği taşımakta olduğu bilinmektedir.

Ne İşe Yarar ?

Vücudun şeker ihtiyacını karşılayarak metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmakta olan bal, limon, tarçın karışımı kandaki glikoz seviyesini dengede tutarak bağışıklık sisteminin güçlü kalmasına yardımcı olmaktadır.

Amansız hastalıklar ile oldukça mücadeleci özelliğe sahip olan bu karışım kanser hastalıklarına karşı duvar etkisi göstermektedir. Vücutta meydan gelen kötü huylu hücrelerin üremesini durdurarak tümör oluşumlarını engellemektedir. Kanser hastalıkları için oldukça önemli olan oksijeni dengeleyerek vücutta oksijen oluşumuna yardımcı olmaktadır.

Doğal antibiyotik etkisi yaratmakta olan bal, limon, tarçın karışımı düzenli tüketimlerde mevsimsel hastalıklara bağlı soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi rahatsızlanmaların önüne geçerek vücut sistemini korumaktadır. Soğuk algınlığı kırıcı etkisi göstererek mikropların vücuttan hızla atılmasına yardımcı olmaktadır.

Antienflamatuar özelliği ile mucizevi karışım boğaz enfeksiyonlarını iyileştirerek bakteri ve virüs oluşumlarını engellemektedir. Boğaz gıcıklanmaları, öksürük ve balgam problemlerine karşı oldukça etkili sonuçlar göstermekte olan bal, tarçın ve limon karışımı, yüksek kaloriye sahip olup, boğaz enfeksiyonlarının önüne geçmektedir.

Kemik ağrıları ile başı dertte olan bireylerde oldukça etkili sonuçlar göstermekte olan karışım kireçlenme, kemik erimesi ve osteoartrit rahatsızlıklarda oldukça rahatlatıcı etki göstermektedir. Düzenli kullanımlarda kemik yapısını güçlendirerek eklem ağrılarını dindirici özelliğe sahiptir.

Kalp dostu olan bal, limon ve tarçın karışımı damar yollarını genişleterek kan taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Sigaraya bağlı kalp tıkanıklıklarının oluşumunu yavaşlatarak kırmızı kan hücrelerini arttırmakta olan mucizevi karışım vücutta bulunan oksijen miktarını da arttırmaktadır.

Cinsel hastalıklara karşı mucizevi etki göstermekte olan karışımın içerinde bulunan zengin mineral ve vitaminler sayesinden cinsel hazzı arttırarak vücutta doğal bir afrodizyak etkisi yaratmaktadır. Libidoyu yükseltme özelliğe sahip bal, limon ve tarçın karışımı idrar yollarına bağlı enfeksiyonlarında önüne geçmektedir.

Uykusuzluk problemi yaşamakta olan bireylerde oldukça etkili olan şifalı karışım yatmadan önce çay olarak tüketilmesi durumunda beyni dinlendirerek vücudun rahat ve sağlıklı bir uyku çekmesine yardımcı olmaktadır.

Vücutta meydana gelen doku hasarını engelleyerek derinin güçlenmesine yardımcı olmakta olan limon, tarçın ve bal karışımı düzenli kullanımlarda sivilce, akne ve lekeleri oradan kaldırarak cildin rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda cilde nemli ve parlak bir görünüm de katmaktadır.

Bal, Limon, Tarçın Karışımı Neye İyi Gelir ?

 1. Mevsimsel rahatsızlıklara bağlı olarak mikropların atılmasını hızlandırır.
 2. Kusma ve bulantıyı önler.
 3. Bağırsaklarda meydana gelen parazit ve kurt oluşumlarını engeller.
 4. Kansere karşı tümör oluşumunu engeller.
 5. Böbrek hastalıklarını önleyerek kum ve taş oluşumlarını yok eder.
 6. Mikroorganizmalara karşı bakteri oluşumunu yok ederek balgam söktürür.
 7. Vücutta detox etkisi yaratarak sinir sistemlerinizi gevşetir.
 8. Diş çürükleri ve diş eti kanamalarını önleyerek sağlıklı dişlere kavuşmanıza yardımcı olur.
 9. Mide asidini dengeleyerek mide ağrılarını engeller.
 10. Diyabet hastalıklarının önüne geçerek kan şekerini dengede tutar.
 11. Kepek oluşumunu engelleyerek güçlü ve parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olmaktadır.

Bal, Limon, Tarçın Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Her derde deva bal, limon ve tarçın karışımının hazırlanması oldukça basit gerçekleştirilmektedir. Her yerde bulabileceğiniz bal ve limon aktarlardan temin edebileceğiniz tarçın ile lezzetli bir çay tüketimi gerçekleştirebilirsiniz. Doğal antibiyotik etkiye sahip bu karışım için gerekli olan tüm malzemeleri sizler ile paylaşacağız. Sizde soğuk algınlık ve mevsimsel rahatsızlıklara karşı birebir olan şifalı karışımı yaparak mikrop ve bakterilerin vücuttan hızla atılmasına destek olabilirsiniz.

 • Bal, Limon, Tarçın Malzemeleri
 • Yarım limon
 • 1 sap tarçın (toz tarçın için 1 tatlı kaşığı)
 • 2 yemek kaşığı bal
 • Yarım litre su

Bal, Limon ve Tarçın Karışımının Yapılışı

Karışımı hazırlamadan önce yarım litre suyunuzu kaynama noktasına ulaşana kadar ısıtmanız gerekmektedir. Kaynama noktasına ulaşmasının ardından kısın ateşte içerisinde sap halinde bulunan tarçın çubuğunu ilave ediniz. Tarçın çubuğu yerine toz kullanmakta olanlar için 1 tatlı kaşığı yeterli olacaktır. Isıyı keserek içerisinde 2 yemek kaşığı bal eklentisini yaparak karışımı iyice karıştırın. Kullanıma hazır hale gelen bal ve tarçın karışımınızın içerisinde limon eklentisini yaparak tüketebilirsiniz. Özellikle soğuk kış ayları için annelerin vazgeçilmez kış çayı olarak nitelendirilmektedir.

Bal, Tarçın ve Limon Zararları ve Uyarılar

Aşağıdaki uyarıları okumadan ve doktorunuza danışmadan lütfen bu karışımı kullanmayınız.

 • Fazla bal tüketimine bağlı olarak kanser hücrelerinin üremesine ve şeker hastalarında olumsuz durumlara sebebiyet verebilmektedir.
 • Alerjik hastalıklara karşı fazla dozda tarçın eklenmesi durumunda kaşıntı ve bulandır yapabilmektedir.
 • Mide ameliyatı geçirmiş bireylerde limon ve bal eklentileri damping sendromuna karşı kullanımı uygun görülmemektedir.
 • Kan şekerinin düşmesine neden olarak yüksek tansiyonu tetikleyebilir.
 • Fazla tüketimlerde içerisinde bulunan limondan dolayı diş eti kanamalarını tetikleyebilmektedir.
 • Fazla kullanımlarda mide asidi, ülser ve mide yaralarını tetikleyebilmektedir.

Comments

There have been no comments on this post before.