Bağırsak Gazı

Bağırsak Gazı

Genel cerrahi bölümü tarafından tanı ve tedavisi yapılabilen bir rahatsızlık çeşidi olan bağırsak gazı, şişkinliğe ve karında rahatsızlığa neden olabilmektedir.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Hayıt Tohumu Ve Yararları Hayıt Tohumu Ve Yararları

Hayıt tohumu geçmişten günümüze dek uzanan “şifalı bitki” topluluğu arasında yer almaktadır. Alternatif tıbbın kullanımında oldukça yaygın olan hayıt tohumu günümüzde modern tıbbın ilaç üretimlerinde hammadde olarak kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Karabiber Sevenlere Müjde ! Karabiber Sevenlere Müjde !

Dünya mutfağının vazgeçilmez baharatı karabiberin yemeklerle bilinen lezzeti dışında hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. A, E ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan karabiber, insan bünyesi için oldukça önem taşımakta olan demir ve lifleri içerisinde barındırmaktadır.

Devamını Oku
Anason Nedir ? Anason Bitkisinin Yararları Nelerdir ? Anason Nedir ? Anason Bitkisinin Yararları Nelerdir ?

Anavatanı Asya olan anason bitkisi yüzyıllardır farklı kullanımlarının yanı sıra tıp dünyasının sıklıkla tercih etmekte olduğu bitkiler arasında yer almaktadır. Anason bitkisinin bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmekte olup içerisinde barındırmakta olduğu müsilaj, nişasta, uçucu ve sabit yağlar yer almaktadır.

Devamını Oku
Baş Ağrısı Tedavisine İyi Gelen Bitkisel Karışımlar Baş Ağrısı Tedavisine İyi Gelen Bitkisel Karışımlar

Adet döneminde, migren nöbetlerinde ya da strese bağlı baş ağrıları rutin hayatı felç edebilir. İşe odaklanamamaya ve yaşam kalitesinin düşmesinde baş ağrısının büyük ölçüde payı bulunmaktadır.

Devamını Oku
Siyah Turp Ve Bal Karışımının Faydaları Nelerdir ? Siyah Turp Ve Bal Karışımının Faydaları Nelerdir ?

Genellikle öksürük önleyici olarak bilinen siyah turpun aslında bilinmeyen pek çok faydası bulunmaktadır. Bunların en önemlisi de kanser hücrelerine karşı adeta bir doğal antioksidandır.

Devamını Oku
<