Bitkisel

Bitkisel Karışımlar ve Tedavi Yöntemleri

Bilindiği üzere bitkiler tarihte bir çok hastalığın ve rahatsızlığın çözümü olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde ilaç sektörünün ve bilimin gelişmesi ile kullanımı azalsa da, bitkisel tedavi asla sonu gelmeyen ve sürekli daha fazla detaylandırılan bir konudur.

Bu sayfada bir çok rahatsızlık için bitkisel sağlık karışımları, bitkisel kürler ve faydalı bitkiler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Kulak Burun Boğaz İçin Bitkisel Tedaviler Kulak Burun Boğaz İçin Bitkisel Tedaviler

Kulak Problemleri

Kulak problemlerini engellemek için yemekten evvel 2 ila 4 damla hardal yağı damlatın. Bunu haftada bir kere yapın; kulak salgısı çıkarır, problemleri engeller ve kulakları güçlendirir.

Devamını Oku
Nasıl Daha Genç Görünebilinir ? Nasıl Daha Genç Görünebilinir ?

Her zaman genç görünüp, genç hissetmeyi istemez misiniz ? Bu dünyada sonsuza kadar genç kalmak istemeyen hiç kimse yoktur. Eski zamanlarda insanlar daha uzun yaşarlardı.

Devamını Oku
Daha Güçlü Dişler İçin İpuçları Daha Güçlü Dişler İçin İpuçları

İdrar çıkarma sırasında ve tuvalete çıkma sırasında, alt ve üst dişlerinizi sıkın. Bunları yaparsanız dişleriniz her zaman doğru pozisyonda kalmaları sağlanır, daha güçlü olurlar ve düşmezler.

Devamını Oku
Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ? Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

İşte size yüzünüze kan gitmesini ve yüz kaslarınıza daha fazla kan gitmesiyle parlamasını sağlayacak bir duruş şekli. Bu ayrıca kırışıkların oluşumunu engeller ve yüz kaslarını geliştirir.

Devamını Oku
Anne Sütünü Arttırıcak Bitkisel Tedaviler Anne Sütünü Arttırıcak Bitkisel Tedaviler

Hipogalakti (Anne sütünün yetersizliği) durumunda alınması gereken temel besin soyadır. Her şekilde kullanılabilir.

Devamını Oku
Sarılık Hastalığı İçin Bitkisel Tedaviler Sarılık Hastalığı İçin Bitkisel Tedaviler

Eğer aşağıdaki işaret ve belirtiler görülürse, durumu bir doktora bildirmeniz ve bir check-up yaptırmanız çok önemlidir. Göz içinin, derinin, tırnakların, yüzün, idrarın sarı (zerdeçal/ Hint safranı rengine benzer) renk alması, vücutta yanma hissinin oluşması, halsizlik, hazımsızlık, hafif ateş 36,5), zayıf nabız, beyaz ya da sarı renkli dışkı, iştah kaybı, ağızda acılık hissi, ağız kuruluğu, karın şişliği, kusma hissi, kaşıntı ve baş ağrısı.

Devamını Oku
<