Bitkisel

Bitkisel Karışımlar ve Tedavi Yöntemleri

Bilindiği üzere bitkiler tarihte bir çok hastalığın ve rahatsızlığın çözümü olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde ilaç sektörünün ve bilimin gelişmesi ile kullanımı azalsa da, bitkisel tedavi asla sonu gelmeyen ve sürekli daha fazla detaylandırılan bir konudur.

Bu sayfada bir çok rahatsızlık için bitkisel sağlık karışımları, bitkisel kürler ve faydalı bitkiler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Akdiken Nedir ? Akdikenin Faydaları Akdiken Nedir ? Akdikenin Faydaları

Anadolu ve Avrupa’nın ormanlık alanlarında büyümekte olan akdiken otu birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Alternatif tıbbın sıklıkla tercih etmekte olduğu akdiken otu acımsı bir tada sahip olup farklı bitkiler ile karıştırılarak içimi kolaylaştırılmaktadır.

Devamını Oku
Kuşburnu Mucizesi Kuşburnu Mucizesi

Kış aylarının vazgeçilmez bitkisi kuş burnu ile bir çok mevsimsel hastalıkların önüne geçerek mikrop ve bakterilerin vücuttan hızla atılmasına yardımcı olmaktadır. Kuşburnunun içerisinde barındırmakta olduğu A vitamini, C vitamini, K vitamini ,B2 vitamini, B1 vitamini ve zengince kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, bakır ve mangan mineralleri ile vücut dengesini korumaktadır.

Devamını Oku
Karabiber Sevenlere Müjde ! Karabiber Sevenlere Müjde !

Dünya mutfağının vazgeçilmez baharatı karabiberin yemeklerle bilinen lezzeti dışında hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. A, E ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan karabiber, insan bünyesi için oldukça önem taşımakta olan demir ve lifleri içerisinde barındırmaktadır.

Devamını Oku
Şifa Kaynağı Pekmez Şifa Kaynağı Pekmez

Ana maddesi üzüm olan pekmez bir çok farklı türde üretimi gerçekleştirilmekte olup yüzyıllardır bir çok hastalıkta kullanıma sahiptir. Pekmezin saymakla bitmeyen faydaları arasında yer alan bağışıklık sistemini güçlendirmesi, vücut direncini koruması, karaciğeri temizlemesi ve yüksek bir enerji verici özelliği ile şifa niteliği taşımaktadır.

Devamını Oku
Nanenin Faydaları Nanenin Faydaları

Alternatif tıbbın öncülerinden olan nanenin bir çok hastalığın tedavisinde yüzyıllardır kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Nane içerisinde barındırmakta olduğu A vitamini, C vitamini, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, folatlar ve omega 3 yağları ile oldukça zengin minerallere sahiptir.

Devamını Oku
Altın Otunun Faydaları Altın Otunun Faydaları

Anavatanı  Avrupa olup Anadolu topraklarında da yetişmekte olan altın otu, genellikle günlük hayatlarda göz alıcı renkleri ve duruşu ile çiçeklerde, buketlerde ve ev süslerinde kullanılmaktadır. Altın otunun görünümünün dışında bilinmeyen bir çok hastalığa şifa niteliği taşımakta olduğu bilimsel araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır.

Devamını Oku
<