Bitkisel

Bitkisel Karışımlar ve Tedavi Yöntemleri

Bilindiği üzere bitkiler tarihte bir çok hastalığın ve rahatsızlığın çözümü olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde ilaç sektörünün ve bilimin gelişmesi ile kullanımı azalsa da, bitkisel tedavi asla sonu gelmeyen ve sürekli daha fazla detaylandırılan bir konudur.

Bu sayfada bir çok rahatsızlık için bitkisel sağlık karışımları, bitkisel kürler ve faydalı bitkiler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Ağız Ve Diş Sağlığı için Bitkisel İpuçlar Ağız Ve Diş Sağlığı için Bitkisel İpuçlar

Hardal yağı ile gargara yapmak çenenizi ve sesinizi kuvvetlendirir. Değişik tatları algılama daha güçlenir.

Devamını Oku
Saçı Güçlendircek Bitkisel Şampuanlar Saçı Güçlendircek Bitkisel Şampuanlar

Normalde günde bir kere taranabilir, en fazla günde iki kere yapılabilir ve tahta bir tarakla yapılır. Saçı fırçalamak deride gizli olan yağın saça yayılmasını sağlar.

Devamını Oku
Baş Ağrısına Bitkisel Reçete Baş Ağrısına Bitkisel Reçete

Banyo yapmadan önce alnınızın orta bölgesine herhangi iyi bir yağ ile beş dakika masaj yapın (hardal , Hindistan cevizi, susam , acı yağı veya benzerleri ile).

Gece uyumadan önce kulakların arkasınaki bölgelere, boynunuza ve başınıza bu yağla masaj yapın, stresi ve gerginliği alır.

Devamını Oku
Hayıt Tohumu Ve Yararları Hayıt Tohumu Ve Yararları

Hayıt tohumu geçmişten günümüze dek uzanan “şifalı bitki” topluluğu arasında yer almaktadır. Alternatif tıbbın kullanımında oldukça yaygın olan hayıt tohumu günümüzde modern tıbbın ilaç üretimlerinde hammadde olarak kullanılmaktadır.

Devamını Oku
Çörek Otu Nedir ? Çörek Otu Yağı Çörek Otu Nedir ? Çörek Otu Yağı

Çörek otu tarih boyunca birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakta olan alternatif tıbbın göz bebeği niteliğine sahiptir. Her hastalık ile amansız mücadelesi sayesinde “tıbbın ve şifacıların” doğal ilaç kaynağı olmaktadır.

Devamını Oku
Havlıcan Tozunun Faydaları Havlıcan Tozunun Faydaları

Havlıcan otunun alternatif tıbbın her alanında kullanımı yüzyıllar botunca süregelmiş bir gelenek haline gelmiştir. Halk arasında pek bilinmiyor olsa da bir çok noktada yetişmekte olan havlıcan otu hastalıklara karşı “şifa kaynağı” olarak anılmaktadır.

Devamını Oku
<