Beslenme

Ananas Nasıl Dilimlenir?

Ananas meyvesi kalın kabuklu bir meyvedir. Ananası nasıl soyacağınızı ve yiyeceğinizi merak ediyorsanız, bu konu hakkında en pratik yöntemi öğrenin...

Ananas Nasıl Bir Ağaçtır?

Ananas ağacı aşağıda görüldüğü gibi sadece tek bir meyve vermektedir. Ananas ağaçlarından oluşan bahçe videosunu yazının alt kısmında bulabilirsiniz. Ananas ağacı ise aşağıdaki gibi bir yapıya sah..

En Çok Enerji Veren Meyveler ve Özellikleri

Enerji Kaynağı Meyveler En Çok Enerji Veren Meyveler Bireylerin gün içerisinde enerji depolayabilmek ve kendilerini rahat hissedebilmek adına tüketebilecekleri pek çok meyve bulunmaktadır. Gün içerisinde yapıl..

Bal’ın Özellikleri ve İnsan Sağlığına Yararları

Balın Faydaları İnsan sağlı üzerinde etkin bir role sahip ve doğada doğal halde bulunan bal, arıların binlerce çiçek poleninden meydana gelmekte olan muhteşem bir karışımdır. Yapısında askorbikasit, fen..

Çayın Ömrü Ne Kadar ? Sağlıklı Saklama Yöntemleri

Çay Nasıl Saklanır ? Türk toplumunun neredeyse kültürel bir parçası olan çayın yeri ve önemi su götürmez bir gerçektir. Kaliteli ve güzel bir çay demlemenin ilk şartı ise, kullanacağınız çayın bir o..

Tereyağının Ömrü Ne Kadar? Tereyağı Nasıl Saklanmalıdır?

Tereyağı Saklama Yöntemleri Kurabiyelere kattığınız, kahvaltıda ekmeğe sürdüğünüz, yemeklerinize tat veren tereyağı vazgeçilmez gıdalarınızdan biridir.  Tereyağı hayvancılık işiyle uğraşan ..

Tahin’in Başlıca Faydaları ve Özellikleri

Tahin Nedir ? Neye İyi Gelir ? Anavatanı İran, Yunanistan ve Kuzey Afrika olan tahinin ülkemizde de sıklıkla üretilmektedir. Yağlı yapısı ile mutfaklarda sıklıkla kullanılmakta olan tahin susamın ana maddes..

Yağların Özellikleri : Faydalı ve Zararlı Yağ Çeşitleri

Hangi Yağı Tüketmeliyiz ? Cilt sağlığında çok etkili olan yağlar vücudumuzda ve besinlerde bol miktarda bulunurlar. Yağlar sayesinde vücudumuz sıcak kalır hem de vücudumuzda karbonhidrat eksikliği durumund..

Enerji Veren 3 Faydalı Yiyecek ve İçecek

Zinde Tutan Yiyecekler Birçok insan yoğun tempoda çalışıyor. Gün içerisinde pek çoğumuz çok yoruluyor ancak dinlenecek vakit bulamıyor. Böyle zamanlarda daha dinç bir hale gelebilmek için kahve tüketmeyi t..

Ananas Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Tropikal bir meyve olan ananas özellikle ılıman bölgelerde yetişir. Dünya da en büyük ananas yetiştiricisi Hindistan’dır. Hindistan yüzde onluk üretimiyle bu anlamda dünya da birinci sırada bulunmaktad..