Bitkisel Saç ve Cilt Bakımı

Evdeki Malzemeler İle Cilt Bakımı : Cildinizi Nemlendirin!

Evdeki Malzemeler İle Cilt Bakımı : Cildinizi Nemlendirin!

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda size bal, limon ve zeytinyağı ile yapacağınız karışımın cildinize, saçınıza ve diğer rahatsızlıklarınıza ne kadar faydalı olduğundan ve bu karışımın nasıl hazırlandığından bahsedeceğiz. Elbette ki hepimiz pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteriz.

Bunun için elimizden geleni yaparız, fakat bitkisel olarak cildi ve saçı beslemek, hazır ürünleri kullanmaktan çok daha faydalı olacaktır.

Hazır ürünlerin içerisinde bulundurduğu alkoller ve diğer kimyasallar cildi uzun süreli kullanımlarda yıpratabilmektedir. Bu yüzden sizlere bitkisel kategorisi altında, daima doğal ve bitkisel karışımlarla cildinize uygulayabileceğiniz çözümler sunmaktayız.

Limonun faydaları saymakla bitmez, limonu hiçbir karışıma ihtiyaç duymadan da, cildinize, saçınıza uygulayabilirsiniz. Limonun faydalarını inceleyin.

Cildinizi Besleyin

Kullanılan bir çok cilt bakım ürününde zeytinyağı bulunmaktadır. Cildinizi besleyen ve iyileştiren bir çözüm olan zeytinyağı, hem harici ürünlerde, hem de doğal karışımlarda kullanabileceğiniz bir üründür.

Sizlere zeytinyağı faydalarını daha önce anlatmıştık. Nemlendirici ve besleyici olan zeytinyağı, cildinize direk uygulanabildiği gibi bazı karışımlarla da daha kolay nüfus etmesi sağlanabilir ve desteklenebilir.

Kuru Ciltlere Uygulama

Kuru ciltlere uygularken bu karışıma limon suyu veya limon eklemeyiniz. Cildi daha da kurutacaktır. Fakat limon cilt için çok faydalıdır. Cildiniz kuru değilse, bu karışımda limonu da bulundurmanız cildiniz için çok faydalı olacaktır.

Saçınız İçin Bal ve Zeytinyağı karışımı

Bu karışım sadece cildiniz için değil, saçınız ve saç kökleriniz, saç deriniz için de çok faydalı olacaktır. Yani yaptığınız bu karışımla, gözlerinizi yakmayacak şekilde yüzünüz ve saçınızı komple ovalayarak, iyice yedirerek temizleyebilir ve rahatlatabilirsiniz.

Öksürük ve Boğaz Ağrıları

Öksürük, bademcik ve boğaz ağrıları için de bu karışımı kullanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere bal ve limon karışımı boğazlar için iyi bir çözümdür. Zeytinyağı da besleyici bileşenler için boğazlarınızın iyileşmesine destek olmaktadır.


Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.