Beslenme Bitkisel

Bal, Zerdeçal ve Zencefil’in Karışımı ve Faydaları

Bal, Zerdeçal ve Zencefil’in Karışımı ve Faydaları

Zerdeçal ve bal birbirinden ayrı bir şekilde hastalıkları iyileştirme özelliği bulunurken bu iki maddenin karışımı da hastalıkları iyileştirme özelliği bulunmaktadır. Zerdeçal; zencefil kökünün bir parçası olan geleneksek bir baharattır.

Zerdeçal ve Bal Karışımı

Hindistan ve çevresinde ki ülkelerde sıkça kullanılmakta ve üretilmektedir. Bal ise arıların ürettiği bir maddedir. Dünyanın hemen hemen her tarafında bal üretimi yapılmaktadır. Bal üretimi konusunda ülkemiz dünya ülkelerine göre önde gelmektedir. Bal ve Zerdeçal karışımı özellikle kış aylarında oldukça fazla tercih edilmektedir. Soğuk algınlığı ve grip hastalıklarına önlem almak amacı ile soğuk havalarda sıkça kullanılmaktadır.

Soğuk algınlığına ve diğer hastalıklara iyi gelebilecek Bal, Zerdeçal ve Zencefil karışımı etkisinde olan diğer en iyi 5 bitkisel karışım için makalelerimize aşağıdan göz atabilirsiniz.⬇️

?Bal Limon Tarçın Karışımı (?incele)

?Karabiber ve Bal Karışımı (?incele)

?Siyah Turp ve Bal Karışımı (?incele)

?Zencefilin Sağlığa Faydaları(?incele)

?Kuşburnu, Ihlamur ve Limon Karışımı (?incele)

Zerdeçal Çin tıbbında ve ayurvedik tıbbında sıkça kullanılmaktadır. Sağlıklı yaşamına dikkat eden kişiler bu baharat türüne önem vermekte ve bu baharattan yapılan karışımları sıkça kullanmaktadır.

Zerdeçal ve Balın Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal ve bal karışımı vücudumuzda hastalığa neden olan virüslerle savaşarak, vücudumuzun direncini arttırmaktadır. Aynı zamanda zerdeçal ve bal karışımının güçlü bir karışım olduğu da düşünülmektedir.

Polifenol, vitamin ve mineral içermesi sebebi ile iltihaplı hastalıklarda ve çeşitli kanser hastalıklarının iyileştirilmesinde rol oynamaktadır. İçerisinde bulunan C ve E vitaminleri sayesinde erken yaşta yaşlanmayı önlemektedir. Daha sayamadığımız bir çok hastalığa faydalı olan bal ve zerdeçal karışımı ülkemizde ve diğer ülkeler de alternatif tıp yöntemi olarak sıkça kullanılmaktadır.

Bu iki karışım sindirim ve karaciğer ile ilgili sorunlarla ve viral hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Tüm bunlarında yanında artrit, osteoartrit ve gut gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu iki doğal mucizenin karışımı aynı zaman da romatizma ve şeker hastalıklarına karşı çok etkilidir. Kanser hastalığında kemoterapi rolü görmektedir.

Toplum arasında en çok ilgi duyulan faydası kanser hastalığını önleme ve kanser hastalığı tedavisinde kullanılmasıdır. Bal ve zerdeçal karışımı çeşitli kanser hastalıklarının tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Kanser hastalığının yan etkilerini ya da hastalıkta kullanılan yöntemlerin yan etkilerini azaltmakta önemli bir rolü bulunmaktadır.

Zerdeçal ve Bal Karışımının Önemli Faydaları

 1. Sarcina, Gaffkya, Korinebacteryum ve Klostridium gibi patojenelerin tedavisinde kullanılmaktadır.
 2. Beyninizi koruyarak demans riskini azaltır.
 3. Toksinleri yok eder.
 4. Bazı kanser tedavilerinin olumsuz etkilerini azaltarak daha iyi bir tedavi geçirmenize yardımcı olur.
 5. Soğuk algınlığına ve grip gibi bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık kazandırır.
 6. İdrar yolunda oluşabilecek enfeksiyonlara karşı önlem alır.
 7. Onikiparmak bağırsağında oluşacak ülserleri hafifletir.
 8. Kolesterolü düşürme ve yağ metabolizmasını iyileştirir.

Bal ve Zerdeçal Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Sizlere bahsetmiş olduğumuz sağlık sorunlarında kurtulmak veya etkilerini azaltmak istiyorsanız bu karışımı deneyebilirsiniz. Önemli bir nokta ise bu karışımın tamamen doğal ürünlerden yapılması gerekmektedir.

Malzemeler

 • 4 kaşık saf bal (100 gram)
 • 1 kaşık zerdeçal (10 gram)

Bal ve Zerdeçal Karışımı Yapılışı:

Dört kaşık saf bal ve 1 kaşık zerdeçalı hava almayan bir kavanoz içerisinde karıştırarak koyduktan sonra 1 gün sonra kullanıma hazır bir şekilde tüketmeye başlayabilirsiniz. Her kullanımdan önce iyice karıştırmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.

Tüketim Yöntemi

Önceliyi ilaç olarak kullanmak isterseniz her sabah aç karnına bir çorba kaşığı tüketebilirsiniz. Grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar için her saat başı yarım çay kaşığı tüketebilirsiniz.

Bu karışımın etkileri soğuk algınlığı gibi hastalıklarda üç dört gün içerisinde etkisini göstermektedir. Kullanırken karışımın tamamen ağzınızda erimesine özen göstermeniz gerekmektedir. Sindirim hastalıkları için her yemekten önce su ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Bal ve Zerdeçal Hakkında Önemli Uyarılar

 • Safra kesesi hastalığınız var ise bu gibi karışımları kullanmayınız.
 • Hamilelik durumunda veya emzirme durumunda iseniz doktorunuz ile görüşerek bu ürünü kullanabilirsiniz. Doktorunuz ile görüşmeden bu ürünü kullanmayınız.
 • Kalp rahatsızlığı veya dolaşım hastalığı ile ilgili ilaç kullanıyorsunuz doktorunuz ile görüşerek kullanabilirsiniz.
 • Yakın zamanda gireceğiniz bir ameliyat var ise bu karışımı kullanmayınız.

Bu karışımı hazırlamadan önce lütfen yukarıdaki bilgileri okuyun ve doktorunuza danışmayı unutmayınız. Ayrıca Zencefil makalemize de göz atmanızı öneririz.


Alkol İle Birlikte İlaç Kullanımları

Lütfen Dikkat: Alkol ile birlikte ilaç kullanmak çoğu zaman çok büyük sorunlara yol açabilmektedir. Lütfen ilaçlar ile ilgili her türlü konuda hekiminize başvurunuz. Kullanacağınız ilaç alkolle alınabilir mi bunu en iyi hekiminiz bilir.

İlaçlar ve Antibiyotik Kullanımı

“Ne İlacıdır?“, “Ne İşe Yarar?” gibi sorgular ile ulaştığınız ilaç prospektüsleri ve diğer tüm bilgiler arşiv yayınındadır. İlaçlar ve sağlığınız ile alakalı tüm konular yalnızca hekiminize danışmanız gereken konulardır. Yakınlarınız tarafından önerilen ilaçları bir hekime danışmadan asla kullanmamanız gerekir. Hekimler yazmadığı sürece antibiyotik kullanmamanız gerekir. Lütfen bu konularda hassasiyet gösteriniz.

İlaç Yan Etkileri

Sitemizde tablet ve şuruplar gibi bir çok ilaç hakkında yan etki bilgileri yer almaktadır. Ancak bu bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilirler. En doğru bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hastane İletişim Bilgileri

Sitemiz aracılığı ile hastanelerin telefon numaralarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eğer bilgiler güncel değilse bizimle iletişim kurarak bilgilerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Eğer bir rahatsızlığınız var ise, bu sorunun cevabı için iyilik sağlık sitesi yerine hekiminize danışmalısınız. Ancak bazı bitkisel çözümler hafif rahatsızlıklarda destekçiniz olabilmektedir. Ayrıca İyiliksaglik.com sizler için İlaç Prospektüsleri, Kullanım Talimatları, Yan Etkileri ve Etkileşimleri ve Bitkisel Karışımlar, Sağlık Haberleri ve Estetik Dünyası hakkında bir çok bilgiyi sizlere sunmaktadır.