Avon Bayiliği ile Satış Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Avon, 1886 yılından beri süregelen bir kozmetik markası. Bu kozmetik markası kurulduğu ilk günden beri sadece katalog üzerinden alınan siparişler ile satış yapmıştır. Günümüzde görmekte olduğumuz Avon satış temsilcileri de aynı yöntemle para kazanmaya devam ediyor. Bu satış sisteminde hiyerarşik bir düzen uygulanıyor. Yani bu sistemde ne kadar yukarıda olursanız o kadar çok para kazanıyorsunuz.

Avon’dan Nasıl Para Kazanılır?

Avon’a üye olmak için 18 yaş ve üstü olmanız gerektiğini dile getirmekte fayda var. Bu kozmetik firmasının sitesine üye olduğunuzda temsilci olarak adlandırılıyorsunuz. Temsilci olduğunuzda alacağınız ürünleri aslında %33 indirimle sipariş edebiliyorsunuz. Katalogda yazan satış fiyatları ile sattığınızda ise aslında her bir üründen o ürünün üçte biri kadar para kazanıyorsunuz.

Tabii satış işine başlama kararı verirken çevrenizde ürünlerinizi alabilecek insanların olup olmadığını da göz önüne almalısınız. Aksi takdirde büyük hayallerle başladığınız Avon yolculuğunuz hüsran ile sonuçlanacaktır.

Avon Size Temsilci Hediyeleri de Sunuyor.

Bir ayda verdiğiniz siparişin toplam fiyatı 130 lirayı geçtiğinizde ilk hediyenizi kazanmış olursunuz. Bu yeni temsilciler için özel bir promosyondur. Bu parayı katladığınız her katta alabileceğiniz hediyelerin sayısı ve çeşidi de katlanıyor.

Eğer bir ayda bin lira ve üzeri alışveriş yaparsanız Avon size yaklaşık olarak dört yüz lira değerinde hediyeler gönderiyor. Bu hediyeler kozmetik ürünleri olmakla kalmaz. Ev ihtiyaçlarınızı bile karşılayabilecek türden hediyeler olur. Aynı zamanda eğer yıllık satışınız 7500 lirayı geçerse Avon size çamaşır makinesi ve hatta buzdolabı bile hediye edebilir.

Avon’da Nasıl Satış Lideri Olursunuz?

Avon’un satış temsilcileri hiyerarşik bir düzen oluşturur. Bu hiyerarşik düzende üstünüzde mutlaka bir insan bulunur. Eğer tanıdıklarınızı sizin adınıza, altınıza üye yapabilirseniz altınızda da insanlar bulunur.

Her satış temsilcisinin bir lideri bulunmak zorunda olduğu için indirim fırsatından yararlanmak isteyen tanıdıklarınızı kolaylıkla ikna edebilirsiniz. Aynı zamanda onlar bu işten para kazandıkça siz de yüzdelik olarak belirli bir prim kazanırsınız. Sadece kendileri için alışveriş yaptıklarında bile kazanabilirsiniz. Üstelik bu satış liderliği göreviniz esnasında satış temsilcisi olmaya da devam edebilirsiniz. 

Avon hakkında daha fazla bilgi almak için Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Diğer kozmetik firmaları ve ürünler hakkında bilgi almak için kozmetik kategorisindeki yazıları inceleyebilirsiniz.

YASAL UYARI
Bu sayfadaki bilgiler sağlık uzmanları tarafından yazılmamıştır. Oluşabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk reddi ile alakalı yasal uyarı metnini okumak için lütfen buraya tıklayın.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir