Arveles En Düşük Kullanım Yaşı Kaçtır?


Arveles 25mg tablet formu doktor tarafından reçete edilmediği sürece kullanılmamalıdır. Bu ilaç ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği ile doktor tarafından reçete edilebilir ancak ilacı kullanacak kişinin Deksketoprofen maddesine alerjik durumu var mı yok mu doktor tarafından tespit edilmelidir. Arveles ağrı kesici 18 yaşın altında ki çocuklarda kullanılmaz.

Kimler Arveles Kullanabilir?

İlaçların ilaç kullananın duyarlılığına göre farklı yan etkileri bulunabiliyor. Arveles’in yan etkileri arasında en sık rastlanılanı mide yanmasıdır. Hemen hemen tüm ağrı kesicilerde görülen bu yan etki sebebiyle mide şikâyeti bulunanların kullanırken dikkat etmeleri gerekiyor. Ülser, astım, kalp yetmezliği, böbrek sorunu, karaciğer sorunu, kan pıhtılaşma bozukluğu ve hamilelik durumunda ilacın kullanılmaması gerekiyor.

İlacın 18 yaş altında da kullanımı tavsiye edilmiyor. Küçük yaşlardakiler için ağrıya karşı kuvvetli bir ağrı kesici olan Arveles yerine daha hafif ilaçlarla çözüm bulunması için doktora danışılması öneriliyor.

Hastalığınızın belirtilerinin süresi, tipi ve şiddetine bağlı olarak, doktorunuz ihtiyacınız olan Arveles’in dozunu belirleyecektir. Önerilen doz genelde her 8-12 saatte 1 ampul (50 mg) Arveles’tir. İhtiyaç duyulursa, enjeksiyon 6 saat sonra tekrarlanabilir. Hiçbir durumda günlük 150 mg Arveles (3 ampul) dozunu aşmayınız.

Arveles İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Arveles Nedir? Yan Etkileri ve Satış Fiyatları
Arveles Ağrı Kesici Özelliği Var Mı?
Arveles Çok İçilirse Ne Olur?
Arveles Kaç Saat Ara İle İçilir?
Arveles Ateş Düşürücü Özelliği Var mı?
Arveles Etken Maddesi Deksketoprofen Nedir ve Ne İşe Yarar?
Arveles Alkol İle Birlikte Kullanılır mı ?

Sorular ve Yorumlar