Arveles Kaç Saat Ara İle İçilir?


Arveles ağrı kesici tablet yan etkilerini en aza düşürmek için uygun kullanımı günde 150 dozu geçmeyecek şekilde 8 saat ara ile içilmelidir.

Arveles tablet ve ampul olarak iki çeşit türü vardır. Sizlere öncelikle Arveles tablet formunda sık sorulan sorulardan birisi olan “Arveles kaç saat arayla içilir?” cevabını vereceğiz.

Normal reçete ile verilen Arveles film kaplı tablet ve 50mg/2 ml ampul formlarında bulunuyor. Tablet formu, 25 mg ve iki parça olarak kullanılabilmesi için çizgili olarak üretiliyor. Ampul formunda 2 ml’lik 6 ampul, tablet formlarında ise kutuda 20 tablet bulunuyor.

Öncelikle Arveles yaygın olarak kullanılan ağrı kesici özelliği olan ve Deksketoprofen etken maddesi içeren 24mg beyaz yuvarlak tablettir.

Arvelesin Faydaları Nelerdir?

Arveles ağrı kesici özelliği yaygın olarak kullanılan, Adet sancıları, diş ağrısı, kas burkulmaları ve gerilmeleri , gibi kısa süreli ağrılı durumları tedavi etmek için kullanılır.

Arveles Kaç Saatte Bir İçilir?

İlaç kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Ağrı kesicinin etkisini görmeyince bir tane daha içme düşüncesine kapılıp kendinize ağrıdan daha ciddi sorunlar açabilirsiniz. İlacı Yetişkinlerde: 8 ve 12 saatte bir 50 mg doz alarak kullanılmalıdır. 6 saat arayla tekrar edilebilir günlük 150 mg dozu geçmeyecek şekilde kullanıma uygundur.

Arveles’i Çok İçtim Ne Olur?

Eğer gereken talimatlara uymayıp doz kullanmayı aştıysanız ilk öncelikle yapmanız gereken doktorunuza yada sağlık kurumuna başvurmalısınız. Eğer Arveles’i 1 den fazla içtiyseniz karşıalacağınız durumlar;


Aşağıdaki liste, Arveles ile ilişkili daha yaygın olanlardan bazılarını içermektedir. İlacınızla ilişkilendirilebilecek yan etkilerin tam listesini bulmanın en iyi yeri, ilaçla birlikte verilen üreticinin basılı bilgi broşüründedir. Alternatif olarak, aşağıdaki referans bölümünde bir üreticinin bilgi broşürünün bir örneğini bulabilirsiniz. Aşağıdakilerden herhangi biri devam ederse veya sorun yaratırsa doktorunuz veya eczacınızla konuşun.

Birden fazla kullanımda oluşacak yan etkiler

  • Kusma / mide bulantısı,
  • Karın ağrısı,

Bu yan etkilerin dışında daha nadir görülen yan etkileri; ateş, bulanık görme, halsizlik, uyku hali, ağız kuruluğu, yorgunluk hissi, kaşıntı, üşüme, deride döküntü ve tansiyon düşüşü veya yükselişi ve kas katılığı yer alıyor.


Arveles İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Arveles Nedir? Yan Etkileri ve Satış Fiyatları
Arveles Ağrı Kesici Özelliği Var Mı?
Arveles Çok İçilirse Ne Olur?
Arveles Etken Maddesi Deksketoprofen Nedir ve Ne İşe Yarar?
Arveles Alkol İle Birlikte Kullanılır mı ?

Arveles En Düşük Kullanım Yaşı Kaçtır?
Arveles Ateş Düşürücü Özelliği Var mı?

Sorular ve Yorumlar