Arveles Çok İçilirse Ne Olur?


Ağrılarınızın çok fazla ve şiddetli olması durumunda, Arveles’i tekrar içmek isteyebilirsiniz. Ancak hiç bir ilaç, kullanılması gerekenden fazla kullanılmamalıdır. Bu durumda bazı kriterler var. Son arveles alımınız üzerinden ne kadar süre geçti ve doktorunuz size ne kadar kullanmanızı tavsiye etti?

Art arda arveles kullandıysanız, bu durum sizler için ciddi sonuçlar doğurabilir. 2 tane içtiyseniz, bir problem olmayacaktır. Ancak 3 veya daha fazla içmeniz durumunda, Arveles yan etkileri arasında bulunan, başlıca rahatsızlıklardan biri ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Mide şişkinliği, bulantı ve kusma isteğiniz var ise, bununla ilgili yazdığımız Papatya çayı makalemize göz atabilirsiniz.

Arveles Yan Etkileri

Kullanmanız gerekenden fazla miktarda Arveles kullandıysanız, yaşayabileceğiniz başlıca yan etkiler Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı gibi şikayetler olabilir. Tabi ki bu durum yalnızca bu tip şikayetler ile değil, daha tehlikeli sonuçlar da doğurabilir. En doğrusu en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız olacaktır.

Eğer mide ağrısı şikayetiniz var ise, en yakın acil sağlık birimine başvurunuz.

İnsan vücudunda kusma eyleminin nasıl gerçekleştiğini merak ediyor musunuz? Vikipedia’da kusma başlıklı içeriği inceleyebilirsiniz.

Sorular ve Yorumlar