Arveles Ateş Düşürücü Özelliği Var mı?


Yaygın olarak ağrı kesici olarak bilinen bu ilacın içinde bulunan Deksketoprofen bileşenleri sayesinde ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır. Ancak ateş düşürmek için kullanılması tavsiye edilmez. Bunun için ilk öncelikle doktorunuza başvurup gerekli ateş düşürücü ilacı yazdırıp kullanmanız önerilir.

Ateş Düşürmek İçin Kullanılırsanız Ne Olur?

Bazı ilaçlar, belirli rahatsızlıkları olan kişiler için uygun değildir ve bazen bir ilaç ancak ekstra özen gösterilmesi halinde kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı, Arveles kullanmaya başlamadan önce doktorunuzun şunları bilmesi önemlidir:

İlaçların faydaları olmasıyla birlikte meydana getirebilecek zararları da mevcuttur. Örneğin Arveles kullananların görebileceği bazı önemli yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler;

İshal, Sindirim sorunları, Baş dönmesi, Halsizlik, Bulanık görme,  Ateş, Kansızlık, Baş ağrısı, Uyku düzensizlikleri, Karın ağrısı, Uyku hali, Kızarma, Kabızlık, Keyifsizlik, Ani kasılmalar gibi kullanımdan sonrası bu tarz zararları görmeniz mevcuttur. Daha önce mide veya duodenal ülser olduysanız veya Crohn hastalığı veya ülseratif kolit gibi iltihaplı bağırsak bozukluğunuz varsa. Astımınız veya başka bir alerjik bozukluğunuz varsa. Hamileyseniz, bebek için çalışıyorsanız veya emziriyorsanız. Karaciğerinizin çalışma şeklinde herhangi bir probleminiz varsa veya böbreklerinizin çalışma şeklinde herhangi bir probleminiz varsa. Kalp rahatsızlığınız veya kan damarlarınız veya dolaşımınızla ilgili bir sorununuz varsa.

Arveles İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Arveles Nedir? Yan Etkileri ve Satış Fiyatları
Arveles Ağrı Kesici Özelliği Var Mı?
Arveles Çok İçilirse Ne Olur?
Arveles Kaç Saat Ara İle İçilir?
Arveles Etken Maddesi Deksketoprofen Nedir ve Ne İşe Yarar?
Arveles Alkol İle Birlikte Kullanılır mı ?

Arveles En Düşük Kullanım Yaşı Kaçtır?

Sorular ve Yorumlar