Arveles Alkol İle Birlikte Kullanılır mı ?


Arveles ağrı kesici ilacını kullandıktan sonra alkol kullanmak bazı sebeplere yol açabilir çünkü kullanılan bir çok ilaçların alkol ile etkileşimi vardır az tüketilen alkoller bile ölümcül nedenler yaratabilir ilacın bazılarında alkol bir etki yapmazken bazıları da alkolden tamamen uzak durmalıyız.

Arveles Alkolle Birlikte Kullanılabilir mi?

Reçetesiz alınabilen ağrı kesiciler kullanıyorsanız az miktarda alkol kullanımı genellikle riskli değildir reçeteyle satılan ağrı kesicileri kullanırken alkol alımından kaçınmanız gerekir. Alkol bu ilaçların yan etkilerinin ortaya çıkara bilir. Her bir ilaçla kullanılması doğru değildir de Aspirin ve İbuprofen mideyi tahriş edebilir.  Alkolün de mideyi tahriş edici etkisi vardır. Dolasıyla aynı anda tüketmek sağlık açısından tehlikelidir.

Alkol ile birlikte Arveles almak tehlikeli durumlar yaratabilir. Reçeteli ve reçetesiz satılan bir çok ilacın alkolle etkileşimi vardır. “Bir seferlik içeyim diyip” bu etkileşimi başlatabilir ve sizin için çok ciddi sonuçlar oluşabilir.

Siz ilaç satın alırken alkol ile alınabilir veya alınamaz diye uyarılmıyorsunuz, sebebi alkol ile ilacı almayacağınız bilindiği için. Bilmeniz gereken bir şey var; İlaç ile alkol karıştırırsanız, gerek ilacın etkisi gidebilir gerekse ciddi sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Düzenli Kullandığınız Arveles İle Alkol Alınmasının Sakıncası Var mı?

Genel de alkol ile ilaç etkileşimi tehlikeli sonuçlar yaratabilir veya alkol, kullandığınız ilacın etkisini de azaltabilmektedir. Alkol ile ilaç kullanımının en sık görülen etkisi ilacın uyku getirme yan etkisini arttırarak uykulu hissetmenizi sağlar. Araç ve ya makine kullanıyorsanız sizin için tehlikeli olabilir.

Arveles İçtikten Sonra Ne Zaman Alkol Alabilirim?

Arveles ile alkol etkileşimi sonucunun ciddi sorunlar açabildiğini bilenler ise “Arveles içtikten sonra ne zaman alkol içebilirim?” diye sormaktadır.  İlk öncelikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Alkol ile Arveles kullanımı kesinlikle aynı anda içilmemelidir. Alkol ilaçların etkisini arttırabilir veya azaltabilir ve sonucunda organlarınıza zarar verebilir daha da kötüsü ölümcül sonuçlar yaratabilir.


Arveles İle Alkol Nasıl Etkileşim Yapar?

Arveles içtikten sonra kan ile vücudunuza yayılır. Alkol de aynı şekilde kan ile vücuda yayılmaktadır. İkisinin etkileşimi sonunca bulunduğu organa zarar verebilme riskine sahiptir. İlacı kullanmadan alkol aldıysanız veya alkol alma planınız var ise öncelikle sağlık kurumuna, doktorunuza veya hastanenin acil birimine başvurunuz.

Arveles İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Arveles Nedir? Yan Etkileri ve Satış Fiyatları
Arveles Ağrı Kesici Özelliği Var Mı?
Arveles Çok İçilirse Ne Olur?
Arveles Kaç Saat Ara İle İçilir?
Arveles Ateş Düşürücü Özelliği Var mı?
Arveles En Düşük Kullanım Yaşı Kaçtır?
Arveles Etken Maddesi Deksketoprofen Nedir ve Ne İşe Yarar?

Sorular ve Yorumlar