Bitkisel

Alzheimer’a İyi Gelen 3 Farklı Bitkisel Karışım ve Faydaları


Alzheimer Hastalığı için Bitkisel Çözümler Nedir ?

Halk arasında bunama rahatsızlığı olarak da bilinen Alzheimer daha ziyade kırk ve üzeri yaşlarda görülüyor. Buna ek olarak bu hastalığın tedavisinde ilaç zorunlu. Aksi takdirde hastalığın her ne kadar kürü bulunmasa dahi yavaşlatılması dahi mümkün olamıyor.

Ancak bu hastalığın birtakım bitkisel ve doğal tedaviler ile de desteklenmesi icap ediyor. İşte bu bitkilerin neler olduğu da Alzheimer ile mücadele etmekte olanlar, yakınları arasında bu hastalığa yakalananlar ve bu hastalıktan korunmak isteyenler tarafından çokça merak ediliyor.

Zencefilli Bitkisel Karışım

Bu hastalığa en iyi gelen bitkilerin arasında zencefil yer alıyor. Zencefil pek çok sağlık sorununa iyi geldiği gibi Alzheimer karşısında da marifetlerini konuşturuyor. Bu şifalı bitkinin bal ile de karıştırılması icap ediyor. Doğrudan doğruya kaşıkla yenmesi de gerekmiyor. Pek tabii zencefil ve bal karışımı yemeklerin içerisine katılarak da tüketilebiliyor. Ancak bu tüketime dikkat edilmesi ve günlük iki çorba kaşığından fazlasının hastaya yedirilmemesi icap ediyor. Elbette bu durum sağlıklı kişiler açısından da geçerli. Aynı zamanda kısa bir süre içerisinde hastalığın tedavisinde bu bitkisel karışımın faydaları da belirgin bir şekilde gözlenmeye başlıyor. Bu nedenle zencefil ve bal karışımı tedavinin ayrılmaz parçaları arasında yer alıyor.

Hastalığın Tedavisinde Tarçın Kullanımı:

Bu hastalığın tedavisine yardımcı olunması maksadı ile en sık tercih edilen bitkilerden bir tanesi ise tarçın. Tarçın sayesinde Alzheimer hastaları normalde olduğundan çok daha rahat bir hayat sürebiliyor ve aynı zamanda hastalığın yavaşlatılmasında da tarçın çok önemli rol oynuyor.

Öte yandan tarçının alerjen bir madde olduğu ve zaman zaman fazlasının zararlı olabileceğinin de unutulmaması icap ediyor. Tarçının bal ile karıştırılarak tüketilmesi mümkün olduğu gibi tatlıların ve buna benzer besinlerin üzerine serpilerek yenmesi de mümkün. Ancak acı ve çok yoğun bir gıda olduğundan dolayı doğrudan kullanımı mümkün olamıyor. Tarçın ile karıştırılan balın da tamamen doğal bal olması çok büyük önem arz ediyor. Aksi halde yararını görmek pek zor hale geliyor.

Zerdeçal ve Alzheimer Tedavisi

Bu hastalık için kullanılan bitkilerden bir diğeri ise zerdeçaldır. Zerdeçal, pek çok kez doğrudan doğruya tüketilmesi zor olan bir baharat olduğundan dolayı bazı besinlere katılarak kullanılması icap ediyor. Aynı zamanda belirli bir tadı da olmadığından pek tabii her türlü besin ile karıştırılarak tüketilebiliyor.

Bu besinlerin başında ise şüphesiz ki yoğurt geliyor. Yoğurt ile karıştırılarak tüketilmesi ile beraber sütün içerisine katılması da mümkün. Aynı zamanda sütü tatlandırmak için az miktarda doğal bal da kullanılabiliyor. Bu sayede hem lezzetli hem de sağlık dolu bir içecek elde edilmiş oluyor. Ancak elbette zerdeçal kullanımını da belirli bir sınır ile icra etmek gerekiyor. Aksi takdirde alerji belirtileri gözlenebileceği gibi faydasından yeteri kadar istifade edilmesi de mümkün olamıyor.

Tamamen İyileşiyor mu?

Alzheimer hastalığının vücuttan tam olarak uzaklaştırılabilmesi mümkün değil. Ancak bu hastalığın önemli oranda yavaşlatılması ya da çok nadiren de olsa ilerlemesinin durdurulması mümkün olabiliyor. İşte bunu başarabilmek için de ilaç tedavisini bitkisel ve doğal tedavi ile desteklemek icap ediyor.

Karışımların Yararları Neler?

Adı geçen bitkisel karışımların en büyük yararı insan vücudundaki bu hastalığın etkilerini hafifletmek ve hastaların daha dinç olmasını sağlamak. Öte yandan hastalığın yavaşlatılması konusunda da bu karışımlar çok önemli bir yer tutuyor. Başka bir deyiş ile ilaç tedavisine önemli oranda destek sağlıyor. Elbette bu durum düzenli bir yaşantı ile ancak mümkün olabiliyor.