Arveles Ağrı Kesici Özelliği Var Mı?


Arveles, geniş etkili bir antiinflamatuvar olarak birçok ağrıya karşı kullanılıyor. Ampul formu, kas veya damara enjekte edilebiliyor. Genellikle tablet formu kullanılıyor. Arveles ilacı tablet olarak kullanamayacak durumda olanlar için ampul formu reçete ediliyor. Arveles ilacının en çok kullanım sebebi “ağrı kesici özelliği” taşımasıdır.

Arveles, ağrı tedavi etmek için reçete edilen bir ilaçtır . Steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar (NSAID) adı verilen ilaçlar kategorisine girer. Diş ağrısı , kas gerginliği veya adet kramplarına bağlı rahatsızlık nedeniyle oluşabilecek kısa süreli ağrıların tedavisinde kullanılır .

Arveles ile uzun süreli olmayan olmayan ağrıları tedavi etmek için örneğin;

  • Adet sancıları
  • Baş ağrısı
  • Eklem ağrısı
  • Diş ağrısı

gibi ağrı tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

Doktorunuz tarafından verilen doza sadık kalın. Günlük olarak reçete edilebilecek maksimum doz 25 mg’dır. Doktor genellikle ağrının şiddetine göre dozu belirler. Arveles tablet şeklinde mevcuttur ve su ile alınabilir. İlaç tercihen aç karnına alınmalıdır. Doktorunuz, önce ilacın düşük dozunu alacaksınız, ortaya çıkan yan etkilere bağlı olarak daha yüksek bir doz reçete edebilir.

Arveles Etken Maddesi Nedir?

Doktorlar tarafından sık sık reçete edilen ilaçlardan birisi de Arveles’tir. Ancak sık reçete edilmesi “Arveles nedir?” sorusuna tatmin edici bir cevap oluşturmuyor. Halk arasında kireçlenme olarak bilinen artroz’dan diş ağrısına kadar birçok ağrıya karşı kullanılan Arveles’in etkin maddesi Deksketoprofen’dir. İlacın ağrı kesici yanında iltihaplara karşı tedavi edici özelliği de bulunuyor.

Arveles İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Arveles Nedir? Yan Etkileri ve Satış Fiyatları
Arveles Etken Maddesi Deksketoprofen Nedir ve Ne İşe Yarar?
Arveles Alkol İle Birlikte Kullanılır mı ?

Arveles En Düşük Kullanım Yaşı Kaçtır?
Arveles Ateş Düşürücü Özelliği Var mı?
Arveles Kaç Saat Ara İle İçilir?
Arveles Çok İçilirse Ne Olur?


Sorular ve Yorumlar